Aktualności

Akademia Malucha z certyfikatem Bezpiecznego Przedszkola

 

          Od września  2012 w Miejskim Przedszkolu  Nr 1  Akademia Malucha  realizowany jest Ogólnopolski Program Edukacyjny  BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE. Jego celem ogólnym jest przestrzeganie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo, a realizację rozłożono na okres trzech lat. Realizowane treści i zadania podzielono na cztery części: odpowiedzialny rodzic, współpraca z instytucjami, bezpieczne przedszkole oraz bezpieczny przedszkolak. Rzetelność i pomysłowość w realizacji programu, zaangażowanie dzieci, nauczycieli i rodziców zaowocowało przyznaniem naszej placówce po roku realizacji Programu tytułu Lider Bezpiecznych Przedszkoli.

W ciągu trzech lat kształtowaliśmy i rozwijaliśmy właściwe postawy, umiejętności i nawyki dzieci wobec problemów bezpieczeństwa. W ramach programu „Bezpieczne przedszkole” Akademia Malucha współpracowała ze służbami mundurowymi i instytucjami odpowiedzialnymi za szerzenie bezpieczeństwa.

 

Dzieci brały udział w spotkaniach z przedstawicielami :

  • policji („Przedszkolak bezpieczny w przedszkolu i na podwórku”, „Bezpieczne ferie zimowe”, „Bezpieczne wakacje”),
  • straży pożarnej(„Bezpieczeństwo w domu”), 
  • służb ratowniczych („Jak udzielić pierwszej pomocy”),
  • leśniczym („Co nam zagraża w lesie?”)
  • pracownikami Sanepidu („Jak zdrowo odżywiać się”)
  • służby zdrowia (lekarz, stomatolog, pielęgniarka)

 

W dniu 15 kwietnia 2015 roku we Wrocławiu , na VI Konferencji  Bezpiecznych Przedszkoli  wręczone zostały kolejne certyfikaty Bezpiecznego Przedszkola placówkom, które zakończyły 3 – letni cykl realizacji programu.  Nasze przedszkole  znalazło się w tym szacownym gronie.  Jesteśmy tym bardziej zaszczyceni, gdyż patronat honorowy nad Programem Bezpieczne Przedszkole objął Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak.

 

Zakończyłyśmy, ale nie przestajemy na tym. Treści programu są nadal aktualne – będziemy je realizować w dalszym ciągu. Nadal wpajać będziemy dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się
w różnych sytuacjach - w domu i w przedszkolu, na ulicy i na placu zabaw.
Mamy nadzieję, że zaowocuje to i  w przyszłości i nasze dzieci staną się odpowiedzialnymi dorosłymi, dbającymi o bezpieczeństwo własne oraz innych osób w myśl hasła „Bezpieczne przedszkole dziś, to bezpieczne społeczeństwo jutro”.

 

 

 

 

 

Powrót do poprzedniej strony