Aktualności

Mamo, tato – jestem bezpieczny na drodze!

 

O tym jakie są podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach dla pieszych i kierowców wie każde dziecko z grupy pięciolatków z grupy pięciolatków.

 

„Światła na skrzyżowaniu” – wiersz E. Sobisiak, którego dzieci nauczyły się na pamięć był inspiracją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do wykonania pracy plastycznej „Sygnalizatorek”.

„Drogowe znaki” - nasze przedszkolaki poznały symbolikę podstawowych znaków drogowych i z łatwością przyporządkowywały ich kształty odpowiednim figurom geometrycznym.

„Na ratunek” – dzieci wiedzą, jakie pojazdy ratują ludzkie życie i znają wszystkie numery alarmowe. Miniaturki pojazdów wykonały samodzielnie z pudełek po zapałkach.

„Moje bezpieczne miasto - projekt makiety” - to wspólna praca wszystkich dzieci będąca podsumowaniem ich wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

"Czarodziejskie kolory" - to temat zajęć ogólnorozwojowych z elementami Gimnastyki Mózgu p. Dennisona, które w grupie pięciolatków przeprowadziła pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zambrowie p. Joanna Choińska. Dzieci bawiąc się z trzema kolorami sygnalizacji świetlnej nie tylko utrwaliły podstawowe zasady ruchu drogowego, ale również rozwijały swoje umiejętności rysowania oburącz.

 

 

 

 

Powrót do poprzedniej strony