Aktualności

XI Zambrowska Olimpiada Przedszkolaków

 

XI  Zambrowska Olimpiada Przedszkolaków została zorganizowana w ramach Zambrowskiego Tygodnia Dziecka.

 

W olimpiadzie wystartowało 7 reprezentacji: cztery drużyny z Zambrowa (MP1, MP3, MP4 i MP6), dwa przedszkola miejskie nr 1 i 2 z Wysokiego Mazowieckiego (PM1 i PM2) i Publiczne Przedszkole nr 9 w Łomży (PP9 Łomża). Organizatorem Olimpiady jest nasze przedszkole.

 

Przed rozpoczęciem rywalizacji, odczytany został Apel Olimpijski. Odbyło się też ślubowanie małych olimpijczyków, uroczyste wciągnięcie flagi olimpijskiej oraz odśpiewanie hymnu Zambrowskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków.


Gościem honorowym XI Zambrowskiej Olimpiady Przedszkolaków był wicemistrz olimpijski Zenonem Licznerski.
W czasie Olimpiady dzieci rywalizowały w 5 konkurencjach zdobywając punkty dla całej drużyny za jak najszybsze wykonanie danego zadania w systemie sztafetowym.


Pierwszą konkurencją, w której zmagały się przedszkolaki była „sztafeta slalomem”. W drugiej konkurencji młodzi sportowcy poruszali się skokami w siadzie na piłce z uchwytem. Następną konkurencją był „tunel”. W czwartej konkurencji przedszkolaki przeskakiwały przez płotki, a następnie toczyły piłkę lekarską do pachołka. Ostatnia konkurencja polegała na jak najszybszym pokonaniu dystansu do pachołka.

 

 

Klasyfikacja końcowa:


:: I miejsce - Publiczne Przedszkole Nr 9 w Łomży
:: II miejsce - Miejskie Przedszkole Nr 6 w Zambrowie
:: III miejsce - Miejskie Przedszkole Nr 1 w Zambrowie

:: IV miejsce - Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem
:: V miejsce - Miejskie Przedszkole nr 3 w Zambrowie
:: VI miejsce - Miejskie Przedszkole Nr 4 w Zambrowie
:: VII miejsce - Przedszkole Miejskie nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem.

 

 

Podczas obrad jury odbyły się zawody dla rodziców. Przygotowano dla nich trzy konkurencje: bieg z paletką i klockami, wyścigi na piłkach, bieg z założeniem i zdjęciem koszulki. Najlepsi okazali się rodzice reprezentujący Miejskie Przedszkole nr 6 w Zambrowie.


Imprezę uatrakcyjnił pokaz tańca sportowego w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 w Łomży oraz pokaz Gimnastyki Artystycznej prowadzonej przez Lidię Grigoryan.


Na koniec zawodnikom oraz opiekunom wręczone zostały medale i podziękowania. Ponadto trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Upominki wręczali: Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Korzeniowski oraz gość honorowy wicemistrz olimpijski Zenon Licznerski.

 

 

Powrót do poprzedniej strony