Klocki dla dzieci zazwyczaj kojarzone są z bogatymi seriami marki LEGO, które oferują maluchom najbardziej znane serie. Jednak każdy z rodziców powinien wiedzieć, że oprócz tych popularnych projektów, istnieją też całe serie mniej znanych, a równie ciekawych klocków. Inne marki wcale nie pozostają w tyle za LEGO. Zobaczmy zatem, po której ciekawe propozycje warto sięgnąć.

Klocki magnetyczne

Pierwszą niesamowitą alternatywą dla klocków LEGO są klocki magnetyczne. Zostały zbudowane tak, aby doskonale łączyły się ze sobą w większe konstrukcje, nawet te najbardziej fantazyjne. Mocne magnesy utrzymują bowiem konstrukcje nawet w sposób z pozoru zaprzeczający prawom fizyki.

Wyjątkowe, fantazyjne zestawy klocków magnetycznych to ciekawa propozycja dla wszystkich dzieci, które mają bogatą wyobraźnię – zbyt bogatą, aby ograniczenia tradycyjnych klocków były dla nich do przyjęcia. Dzięki magnetycznym połączeniom maluchy będą mogły zrealizować to, o czym zawsze marzyły, nie obawiając się, że konstrukcja runie już pod wpływem najmniejszego dotknięcia czy podmuchu powietrza.

Klocki kwiatki

Jeśli twoja córka uwielbia spędzać czas na łonie przyrody i z prawdziwą pasją pomaga starszym członkom rodziny w uprawianiu ogródka, na pewno tęskni za tym hobby w trakcie pochmurnych, zimowych dni. Jest jednak sposób na to, aby je urozmaicić i dodać odrobinę kolorowej radości do jej życia. Wystarczy spojrzeć na dostępne pod adresem https://wyspaklockow.pl/ klocki kwiatki, aby natychmiast się uśmiechnąć.

Klocki kwiatki to propozycja nie tylko dla dziewczynek, choć z pewnością częściej to one będą zachwycone tym, co można z nich zbudować. Oferują im one możliwość stworzenia prawdziwego ogrodu w pokoju – i to dokładnie takiego, jaki dziewczynka mogłaby sobie zażyczyć. Tylko wyobraźnia będzie ją ograniczać w łączeniu kolorów i kształtów, aż do uzyskania najbardziej fantazyjnych roślin.

Klocki słomki

Nietypowym rodzajem klocków są klocki słomki, które stanowią kolejną propozycję dla wszystkich osób, które chciałyby zrezygnować, przynajmniej na chwilę, z klasycznych propozycji LEGO. Klocki słomki to tak naprawdę zestawy, w których znajdują się różne rodzaje klocków:

  1. słomki, które mogą być długie, krótkie albo wygięte łukowato, co urozmaica całą zabawę konstrukcyjną,
  2. kulki z otworami, służące do budowania połączeń między słomkami.

Klocki słomki są idealną propozycją dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Ich nietypowe kształty i sposób łączenia sprawiają, że dziecko szybko nabiera większych zdolności manualnych. Ćwiczy wyobraźnię, kreatywność, ale poznaje też podstawy fizyki, które bardzo mocno rządzą takim rodzajem klocków. Ma okazję również do zdobycia doświadczeń z zakresu widzenia przestrzennego, ponieważ dzięki klockom słomkom szybko powstają ciekawe, trójwymiarowe konstrukcje. Ze względu na to, że przestrzenie między nimi nie są wypełnione, doskonale nadają się do przedstawiania dzieciom zależności fizycznych i matematycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here