Pierwszy fotelik samochodowy, jak i większość pierwszych przedmiotów dla naszego maluszka, wybieramy ze szczególną starannością. Świadomość rodziców w tym zakresie w ostatnich latach znacząco wzrosła – decydują się na dobrej jakości rozwiązania od sprawdzonych producentów. Okazuje się jednak, że kiedy dziecko kończy 4 lata i zazwyczaj powinno zmienić fotelik samochodowy na 3. kategorię wagową, wciąż często sięgamy po tanie rozwiązania dostępne w supermarkecie. Dlaczego to błąd i jaki fotelik samochodowy 4-12 lat wybrać?

Bezpieczne foteliki samochodowe przydają się nie tylko maluszkom. Oczywiście, ciało niemowlęcia jest niezwykle delikatne i szczególnie narażone na konsekwencje zdrowotne w przypadku choćby najmniejszej kolizji drogowej. Niemniej kilkuletni maluch wciąż nie jest gotowy do podróżowania w samych pasach – te bowiem zaprojektowano tak, by chroniły osoby o wzroście powyżej 150 cm. Na szczęście istnieją bezpieczne foteliki samochodowe do 36 kg – jednym z nich jest BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Co ma największe znaczenie?

Bezpieczeństwo w czasie jazdy

Maksymalne bezpieczeństwo dziecka to priorytet każdego rodzica. Dlatego tak istotny jest dobry fotelik samochodowy 4-12 lat. Proponowany przez nas BeSafe iZi Flex FIX i-Size dba przede wszystkim o prawidłowy przebieg pasów. Aby to umożliwić i chronić jamę brzuszną dziecka przed poważnymi urazami, usunięto z niego podłokietniki. Zastosowano również zaawansowaną prowadnicę pasa biodrowego. Producent inspirował się adapterem dla kobiet w ciąży. Dodatkowo, prowadnica ramienna ułatwia pozycjonowanie pasa ramiennego tak, by nie nachodził na szyję dziecka.

Najlepszy fotelik dla dziecka

Najlepszy fotelik dla dziecka 4-12 lat BeSafe iZi Flex FIX i-Size, oprócz pasów, posiada także specjalną ochronę boczną SIP+. Umieszczona na zewnętrznej obudowie fotelika dodatkowo zmniejsza obciążenie małego ciała siłami zderzenia bocznego w czasie wypadku.

Komfort podróży

Bezpieczny fotelik dla dziecka to przede wszystkim ten, który jest dobrze dopasowany do jego wagi, ale i wzrostu. Dlatego nowy BeSafe iZi Flex FIX i-Size daje możliwość regulowania oparcia w zakresie 100-150 cm. Co ważne, służą do tego specjalne pokrętła umieszczone po zewnętrznej stronie – a więc rodzic może zmieniać ustawienia, gdy dziecko znajduje się już w środku, by dokonać odpowiedniej regulacji.

Warto pamiętać, że dziecko między 4. a 12. rokiem życia wciąż jest małe i niejednokrotnie w podróży po prostu zaśnie. Konieczne jest zapewnienie mu maksymalnie komfortowej pozycji, dlatego fotelik i-Size umożliwia również odchylenie oparcia. W czasie długich podróży sprawdzi się również wygodny zagłówek w kształcie litery V. Wesprze główkę podczas snu, ale i nie ograniczy widoczności po bokach.

Podróżowanie całą rodziną

Polskie prawo mówi, że w przypadku trójki dzieci przewożonej na tylnej kanapie samochodu, jedno z nich może jechać bez fotelika. Musi mieć skończone 3 lata i siedzieć po środku. Czy zawsze jednak trzeba ryzykować? Zdecydowanie nie – szansą na bezpieczną podróż całej rodziny jest fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Wystarczy, że z fotelika, które umieszczone jest na środku, zdejmiesz panele boczne, a zyskasz zdecydowanie więcej przestrzeni.

fotelik dla dziecka

Bezpieczne foteliki samochodowe to bardzo ważna kwestia. Nieważne, czy mówimy o noworodkach, czy kilkuletnich dzieciach – wszystkie powinny mieć zapewnione dobre warunki do jazdy. Pamiętaj, że korzystanie z rozwiązań bez testów zderzeniowych czy wykonanych z kiepskiej jakości materiałów to poważne ryzyko. W trakcie wypadku twoje dziecko może ponieść poważne konsekwencje takiej oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here