Puzzle dla dzieci. Skuteczna nauka przez zabawę

0
2769

Czy wiedziałeś, że układanie puzzli pomaga dziecku uniknąć wielu problemom w szkole? Dzieje się tak, ponieważ czynności wiążące się z dopasowywaniem elementów wpływają na mnóstwo czynników rozwijających pracę młodego mózgu.

Nasza pociecha wówczas rozwija logikę i zdolności przestrzenne, dzięki czemu łatwiej będzie sobie radziła z matematyką; zaangażowanie i cierpliwość będzie służyło m.in. nauce pisania i nawiązywaniu przyjaźni; zdolności manualne przydadzą się w plastyce, nauce pisania czy muzyce. Poza tym układanie służy wielu innym umiejętnościom przydatnym w życiu codziennym: cierpliwemu powtarzaniu czynności, koordynacji wzrokowo-ruchowej, umiejętności rozwiązywania problemów, kreatywności czy skupieniu uwagi.

Co więcej, jest to zajęcie na tyle zajmujące, proste i przyjemne, że jest w stanie wciągnąć każdego. Dla dysponującej czasem dla naszego malucha opiekunki dla dziecka, którą możemy znaleźć na https://www.nuzle.pl/stanowisko/opiekunka-do-dziecka, układanie puzzli będzie bawiło i naszego malucha i samą nianię. Wspólna zabawa przy puzzlach rozwija bowiem umiejętność pracy zespołowej również z nowo poznanymi osobami.

Tylko jakie puzzle wybrać? Oprócz tradycyjnych płaskich układanek, które wszyscy znamy, mamy ogrom do wyboru, dostosowanych do wieku i predyspozycji naszego dziecka. Wybierając puzzle 3D zobaczymy, iż zawierają one elementy do połączenia, które ostatecznie tworzą obiekt. Mogą to być zamki dla księżniczek, pociągi, auta, kule ziemskie, piramidy, statki… To zaledwie kilka przykładów, a wybór jest ogromny i każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Puzzle nadają się również do zabawy podczas kąpieli. Są to specjalne elementy, które podczas kontaktu z wodą zaczynają się kleić do wanny i glazury. Zajmująca i bezpieczna zabawa dla naszej pociechy.

Możemy również natknąć się na puzzle do opowiadania – czytając jakąś bajkę, układamy z dzieckiem puzzle, które obrazują daną historię.

A jeszcze prostsze? Puzzle-kostki, puzzle sensoryczne – płaskie puzzle do ułożenia całego obrazka, na których są narysowane np. zwierzątka. Dziecko może pogłaskać futerko pieska, bądź wełnę owieczki.

Jeśli natomiast maluch dostanie bardziej ambitne puzzle, przekraczające na razie jego zdolności do ułożenia ich, opiekunka do dziecka pomoże maluchowi podjąć wyzwanie zmierzenia się z trudniejszym zadaniem. Wtedy też nagroda będzie większa. Np. po ułożeniu mapy świata, niania wraz z dzieckiem będą mogli powiesić ją na ścianie w formie obrazka, co wygląda efektywnie i przypomina dziecku o jego sukcesie.

Puzzle należą do propozycji najlepszych zabawek dla dzieci według strony https://www.lento.pl/puzzle.html. Sprzyjają skupieniu ich uwagi, uczą pracy zespołowej i kreatywności. Patrząc jak rozwijają naszą pociechę, możemy dawać maluchowi coraz to trudniejsze zadania, jak również sami możemy mieć frajdę, widząc jak dziecko dobrze się przy tym bawi.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/akademiamalucha.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here