Chrzest święty to ważna rodzinna uroczystość. Moment wstąpienia maleństwa do Bożej Rodziny wywołuje wzruszenie rodziców i zaproszonych gości. Do tego święta należy się odpowiednio przygotować, kompletując wyprawkę oraz niezbędne dodatki. Jednym z najważniejszych elementów jest świeca. Czym się kierować przy jej zakupie?

Symbol życia i odrodzenia

Świeca ma bogatą symbolikę w obrzędach kościelnych i stanowi główny element podczas przyjmowania chrztu świętego. Jej płomień oznacza wiarę i oświecenie, a w kontekście tego sakramentu symbolizuje przyłączenie dziecka do wspólnoty. Nie bez powodu to właśnie ojciec chrzestny odpala świecę od Paschału – wybrani przez rodziców świadkowie chrztu są odpowiedzialni za podsycanie i podtrzymywanie wiary w dziecku.

Dlatego świeca na chrzest powinna być wybrana z dużą starannością. To nie tylko element, który jest używany jednorazowo. Świeca będzie potrzebna dziecku także podczas przystąpienia do sakramentu Komunii świętej. Ponadto stanowi cenną rodzinną pamiątkę.

Jak wybrać świecę na chrzest?

Jak wybrać świecę na chrzest

Rodzice kupujący świecę powinni kierować się przede wszystkim jakością. Ten istotny element chrztu powinien być wykonany z trwałego wosku, który po latach wciąż pozostaje zwarty i się nie kruszy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie świecy?

  • kolorystyka – współczesna oferta świec do chrztu jest dość zróżnicowana pod względem kolorystycznym. Rodzice mogą wybierać między śnieżnobiałymi dodatkami z elementami srebra lub złota, ecru, a także w delikatnych odcieniach różu i błękitu,
  • okapnik – kluczowy element świecy, który chroni dłonie trzymającego przez spływającym woskiem. Okapnik ma kształt pierścienia, który nasuwa się na świecę. Często ozdabia się go profitką z koronki i wykańcza efektowną wstążeczką,
  • pudełko – świeca na chrzest to piękna pamiątka wyjątkowego dnia, dlatego należy ją przechowywać w dopasowanym pudełku. Dzięki temu przetrwa wiele lat i będzie można ponownie jej użyć przy kolejnej okazji.

Gdzie znaleźć estetyczne świece na chrzest? Na stronie sklepu internetowego Balumi znajduje się szeroka oferta produktowa zawierająca odzież, buciki oraz dodatki, w tym świece na chrzest z efektownym zdobieniem w kilku wariantach kolorystycznych. Ubranka i akcesoria w asortymencie sklepu są wykonywane ręcznie i powstają z myślą o dziecięcej wygodzie, bezpieczeństwie i swobodzie ruchów.

Maleństwo w centrum uwagi

Chrzest święty to podniosła i piękna uroczystość, podczas której wszystkie oczy zwrócone są w stronę maleńkiej istoty. Tego dnia musi się prezentować nadzwyczaj elegancko, a jednocześnie czuć się wygodnie.

Jak połączyć jedno z drugim? W ofercie sklepu Balumi znajdują się gustowne stylizacje dla chłopca oraz dziewczynki, a także efektowne akcesoria i dodatki, które podkreślą odświętny charakter wydarzenia. Nie zabrakło także najbardziej istotnych elementów chrztu, takich jak świece czy szatki, które w ofercie sklepu dostępne są zarówno w zestawach, jak i oddzielnie. Ponadto w ofercie także przytulne kocyki i otulacze oraz zabawki, które znakomicie się sprawdzą jako efektowny prezent na chrzest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here