Jak udekorować pokój dziecięcy? Przeglądając katalogi wnętrzarskie, czy przykładowe aranżacje w internecie można dostać zawrotu głowy. Tyle jest tych różności! Bardzo często jednak to detal przesądza o charakterze całości. Okazuje się, że dekoracji pokoiku wcale nie trzeba specjalnych umiejętności czy dużych nakładów pieniędzy. Wystarczy zdecydować się na naklejki do pokoju dzieci, którymi można udekorować nie tylko ściany, ale też meble czy lustro oraz kafelki. Czym charakteryzują się takie naklejki ścienne i dlaczego warto na nie postawić?

Naklejki do pokoju dzieci, nie tylko dla maluchów

Na uwagę zasługuje przede wszystkim różnorodność dostępnych naklejek. Można zdecydować się na takie z motywem ulubionych bohaterów bajkowych, zwierzątek, kwiatów czy na wzory powiązane z zainteresowaniami dziecka (np. kosmos lub samochody). Dzięki takiej rozmaitości, z powodzeniem można udekorować zarówno pokój niemowlęcia jak i starszego dziecka. Starszaki z pewnością chętnie same zdecydują jakie naklejki chcą mieć w swoim pokoju. Nie dość, że mogąc podąć decyzję samemu, przedszkolak poczuje się ważny, to wspólna dekoracja pokoju naklejkami może okazać się świetną zabawą. Za sprawą naklejek w szybki i łatwy sposób można wyczarować przestrzeń, w której dzieciaki uwielbiają przebywać i którą być może będą chciały się pochwalić, odwiedzającym dom gościom.

Naklejki jako sprawdzony sposób na urozmaicenie jednokolorowych ścian

Naklejki do pokoju dzieci

Maluchy uwielbiają wzory i kolory. Jednokolorowe ściany to znakomita propozycja do salonu czy do sypialni, jednak nie do pokoju dziecięcego. Jeżeli nie chcemy malować pokoju dziecka na rozmaite kolory, czy bawić się w mozolne przyklejanie tapety (która i tak wkrótce może zostać uszkodzona – dzieciaki mają różne pomysły), warto postawić na naklejki. Dostępne są w rozmaitych wielkościach, wzorach i kolorach. Łatwo się je przykleja i o ile odpowiednio przygotowaliśmy powierzchnię pod przyklejenie naklejki, nie będą się odklejać i zachwycą trwałością. W przypadku gdy najdzie nas ochota na zmianę dekoracji, wystarczy je odkleić (nie pozostawiają nieestetycznych śladów) i zastąpić innymi.

Co ważne, wykonane z solidnych materiałów naklejki do pokoju dzieci można również czyścić – przecierać wilgotną szmatką gdy się zabrudzą.

Dekoracja pokoju naklejkami – dlaczego warto?

Podsumujmy wszelkie zalety. Przede wszystkim naklejki nie są drogie, wiec ponosząc niewielki koszt, możemy całkowicie odmienić dziecięcy pokoik i nadać mu zupełnie innego charakteru. Występują w przeróżnych wzorach i kolorach, więc z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego do wieku czy zainteresowań dziecka. Są bardzo łatwe do aplikacji, co tym bardziej doceni ktoś, kto już kiedyś borykał się z równomiernym naklejeniem wzorzystej tapety. Jeżeli wybierzemy naklejki dobrej jakości, będą znakomicie prezentować się naprawdę długo, bez blaknięcia, łuszczenia się czy odpadania. Gdy naklejki znudzą się dzieciakom, lub nadejdzie czas na zmianę dekoracji, łatwo można je ściągnąć, bez szkody dla ściany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here