Narodziny dziecka dla każdego rodzica to wielkie wydarzenie w ich życiu. Każdy rodzic chce zapewnić wszystko, co najlepsze dla swojej pociechy i to już od pierwszych dni. Długo przed jego narodzinami rodzice zaczynają już kompletować wyposażenie pokoju i kupować wyprawkę. Niektóre decyzje są proste, ale inne wymagają analizy i zastanowienia się. Dla noworodka poczucie komfortu i bezpieczeństwa jest niezwykle ważnym elementem, dlatego wybór odpowiedniego łóżeczka do spania ma kluczowe znaczenie. To właśnie w łóżko dziecko w początkowym okresie swojego życia spędza bardzo dużo czasu.

Rozmiar łóżka

Rozmiar łóżka jest bardzo ważnym wyborem. Do wyboru mamy właściwie dwa rozmiary, pierwszym jest 120×60 cm. Ten rozmiar wystarczy na około 3 lata. Wybierając łóżeczko, warto wybrać takie, które ma wyciągane boczne szczebelki. Dzięki temu starsze dziecko może wychodzić bez problemu z łóżka. Mniejsze łóżeczko będzie dobrym wyborem, gdy jest postawione w sypialni albo gdy pokój dziecka jest mały. Również w sytuacji, kiedy mamy dwójkę małych dzieci lub je planujemy. Wówczas oszczędzimy miejsce.

Drugim popularnym rozmiarem jest 140×70 cm. Łóżeczko jest dłuższe o 10 cm, ale wystarczy nam na znacznie dłuższy czas nawet do szóstych urodzin naszej pociechy. Zazwyczaj łóżeczka tego typu można przerobić na tapczan, demontując barierki. Duży wybór łóżek znajdziecie na stronie https://sklepmati.pl/67-lozeczka-dzieciece.

Łóżeczko dostawne

Jest to inny rodzaj łóżeczek dla niemowlaków, ale zdecydowanie zasługuje na uwagę. Łóżeczko dostawne  mocowane jest do łóżka rodzica za pomocą specjalnych pasów lub w inny sposób. Dzięki zastosowaniu takiego łóżeczka rodzice mogą spać z dzieckiem, ale na osobnych wysokościach. Rozwiązanie może być dobrym pomysłem dla mam, które często karmią noworodka w nocy. Oczywiście również jest to dobre rozwiązanie dla mam, które chcą mieć cały czas swojego maluszka blisko siebie. Decydując się na wybór łóżeczka, dostawianego pamiętajmy, że to wybór na krótki okres, maksymalnie na kilka miesięcy.

Jak widać, wybór łóżeczka nie jest zadaniem bardzo trudnym, ale warto wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/akademiamalucha.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here