Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie dla całej rodziny, nic więc dziwnego, że wiąże się z poważnymi przygotowaniami. Dzieci zaczynają przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii zazwyczaj na początku roku szkolnego. Rodzice mogą myśleć o tym ważnym dniu nieco później – kiedy zostanie podany dokładny termin uroczystości w kościele. To wtedy można rozpocząć planowanie uroczystości po komunii oraz pomyśleć o zaproszeniu na nią gości. Jednym z ważniejszych punktów na liście spraw do załatwienia jest jednak wybór stroju komunijnego. Zazwyczaj jest to alba. Jak jaką wybrać?

Jak wybrać strój komunijny dla dziecka?

Mimo że w ostatnich latach coraz więcej parafii i księży daje rodzicom i dzieciom dużą swobodę w kwestii wyboru stroju, tradycją w wielu polskich parafiach pozostaje ubieranie dzieci w alby, dzięki czemu idą one do Pierwszej Komunii Świętej w skromnych, białych strojach. Dla wielu rodziców jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zakup alby jest znacznie tańszy niż sukienki lub garnituru. Często również można ja pożyczyć od kogoś rodziny lub znajomych, którzy mają starsze dzieci. Coraz więcej rodziców chce jednak, aby Pierwsza Komunia Święta była dla nich i ich dzieci bardzo wystawnym wydarzeniem, dlatego decydują się na kupno kreacji, w którą dziecko przystąpi do komunii lub przebierze się po zakończeniu uroczystości w kościele. Warto jednak zwrócić uwagę, że alby również mogą wyglądać bardzo elegancko. Alba dla chłopca to klasyczna krótka tunika lub bluzka, natomiast w przypadku dziewczynek przybiera ona formę sukienki lub tuniki. Firmy oferujące stroje komunijne mają również alby przyozdobione naszywką ze złotą hostią i przepasane ozdobnym sznurem lub białym paskiem. Rodzice wybierający strój dla dziewczynki mają jeszcze większy wybór – mogą wybrać albę w różnych fasonach (bardzo popularne i eleganckie są alby rozszerzane, z gipiurą, o kroju sukienki, z kontrafałdą oraz habitowe).

Jak wybrać strój komunijny w atrakcyjnej cenie?

Wyprawka pierwszokomunijna przyprawia niejednego rodzica o ból głowy. Mimo że nie każdy traktuje Pierwszą Komunię jak bardzo poważne wydarzenie duchowe i religijne, zdecydowanie każdy rodzic chce, aby jego dziecko wyglądało elegancko. Na szczęście zakup stroju komunijnego nie musi być wcale drogi – wybór alb komunijnych na rynku jest ogromny, a ceny zaczynają się od 150 zł. Zazwyczaj stroje dla dziewczynek są nieco droższe niż stroje komunijne dla chłopców. Poza zakupem stroju trzeba również pamiętać o dodatkach. W ich przypadku wydatki rodziców dziewczynki również będą większe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here