Młode osoby, które planują nabyć swoje pierwsze mieszkanie zwykle długo zastanawiają się nad tym, czy dokonać zakupu na rynku pierwotnym czy wtórnych. Choć obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy to wszystko wskazuje na to, że zakup mieszkania od dewelopera okaże się tym najkorzystniejszym.

Współczesny rynek pierwotny w Polsce

W ostatnich latach w Polsce buduje się dużo nowych mieszkań. Inwestycje budowlane znajdują się nie tylko w największych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach na terenie całego kraju. Ich realizacją zajmują się wyspecjalizowane firmy deweloperskie. Nowe osiedla wyróżniają się z otoczenia ciekawą architekturą, pięknym zagospodarowaniem przestrzeni wokół i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Deweloperzy oddają do użytku zarówno mieszkania w dużych blokach wielorodzinnych, w mniejszych kameralnych budynkach oraz w zabudowie szeregowej. Wybór jest zatem dzisiaj naprawdę duży.

Zalety mieszkań od dewelopera

Zalety mieszkań od dewelopera

Oglądając mieszkania od dewelopera już na samym wstępie mamy duży wybór. Możemy odwiedzić kilka lokali w danej inwestycji i wybrać mieszkanie na dowolnym piętrze z preferowaną wystawą okien. Oddawane są one kupującym zazwyczaj w stanie surowym z gotowymi instalacjami. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ nabywcy mogą urządzić mieszkanie od początku według własnego gustu. Takie mieszkania wyglądają dużo estetyczniej od lokali z rynku wtórnego. Nie spotkamy tutaj na wierzchu rur od ogrzewania, nieestetycznych piecyków czy dużych grzejników. Ściany i podłogi są idealnie równie, wystarczy pokryć je wybraną okładziną. Wielu deweloperów elastycznie podchodzi do potrzeb nabywców i pozwala na wprowadzanie indywidualnych zmian na etapie budowy. Można więc zrezygnować ze ścianki między salonem a korytarzem albo poprosić o przeniesienie grzejnika w inne miejsce. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się dlaczego warto kupować mieszkanie od dewelopera powinien pamiętać, że w pakiecie otrzyma atrakcyjną infrastrukturę na osiedlu oraz kilkuletnią gwarancję na mieszkanie. Taki lokal od dewelopera to także szereg nowoczesnych rozwiązań. Znajdziemy tutaj podziemne parkingi, domofony, energooszczędne okna, komórki lokatorskie a także duże tarasy i ogródki na parterze. Można także wybrać mieszkanie na chronionym osiedlu zamkniętym.

Co jeszcze zyskamy kupując mieszkanie od dewelopera?

Należy mieć na uwadze przede wszystkim to, że nowe mieszkania od dewelopera mają większość wartość rynkową. Takie mieszkanie łatwiej jest wynająć, a także sprzedać. W obydwu przypadkach zysk na inwestycji będzie wyższy niż w przypadku lokali z rynku wtórnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here