Gra w piłkarzyki jest bardzo popularna wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. To doskonały sposób na relaks po ciężkim dniu, spędzenie czasu wolnego w gronie rodziny i przyjaciół. Stoły do gry w piłkarzyki znajdują swoje miejsce w placówkach szkolnych, barach, restauracjach oraz domach. Przed decyzją o zakupie, rodzic powinien zadbać o właściwy dobór stołu do piłkarzyków. Na co zatem należy zwrócić uwagę?

Jak wybrać stół do piłkarzyków?

Piłkarzyki są bardzo interesującą imitacją gry w piłkę nożną, która jest jednym z najbardziej popularnych sportów na całym świecie. Minimalna liczba graczy to dwie osoby, które poruszają za pomocą prowadnic postaciami na boisku. Zakres ruchów każdego pokrętła jest dość duży, ponieważ może być przesuwane w obie strony i przekręcane. Emocje, które towarzyszą każdej kolejnej rozgrywce są porównywalne z tymi odczuwanymi na prawdziwym boisku.

Każdy stół piłkarzyki powinien spełniać określone kryteria. Obecność najważniejszych parametrów jest bardzo istotna i decyduje o tym, czy gra przyniesie prawdziwą radość. Pierwszym aspektem, na który powinno zwrócić się uwagę jest wysokość stołu do piłkarzyków. W tym przypadku bierze się pod uwagę liczbę osób, które będą użytkownikami przedmiotu. Trzeba także wziąć pod uwagę, że inne wymiary mają stoły turniejowe, a inne rekreacyjne – tym samym pojawia się kolejna zależność. Dokonując zakupu dla dziecka, poleca się standardowy wymiar, czyli 122 x 61 x 79 centymetrów. Dobrym rozwiązaniem są stoły o regulowanej wysokości, co sprawia, że produkt jest uniwersalny. Cała konstrukcja w każdym przypadku musi być solidna i stabilna, wówczas komfort gry znajduje się na wysokim poziomie.

stół do piłkarzyków

Stół piłkarzyki – rodzaj prowadnic

Wybór stołu do piłkarzyków nie jest prosty, bowiem poza wymiarami i stabilnością liczy się rodzaj zamontowanych prowadnic. Wyróżnia się dwie, a każda z nich ma swoje zalety. Drążki teleskopowe są z pewnością bardziej bezpieczne, ponieważ nie ma możliwości ich wyjścia na drugą stronę stołu. Poza tym stoły do piłkarzyków z tym rozwiązaniem są dedykowane do ustawienia nawet w niewielkich pomieszczeniach. Zawdzięcza się to ich kompaktowym rozmiarom. Drugim wariantem są drążki przelotowe, które zgodnie z nazwą przepycha się na drugą stronę stołu. Może to stwarzać niebezpieczeństwo uderzenia innego gracza. Zaletą tego rozwiązania jest natomiast łatwość czyszczenia i serwisowania stołów, w których się znajdują. Sprawdzi się to głównie na turniejach, gdzie do rozgrywek stają profesjonaliści. Nie bez znaczenia pozostają także figurki. Producenci stołów mogą mocować je na prowadnicach przy zastosowaniu śrub lub po prostu odlać je bezpośrednio na prowadnicach. Drugi sposób z całą pewnością jest bardziej solidny, co przekłada się na zapewnienie lepszego komfortu gry. Montowanie na śruby natomiast nie daje takiej gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here