Przygotowanie dziecka do pierwszej klasy jest zawsze ekscytujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie każdy z nas jednak wie, w jaki sposób należy przygotować dziecko do pierwszego dnia w klasie

Przede wszystkim dobre nastawienie

Od dzieciństwa zaszczep w dziecku zainteresowanie sportem i wychowaniem fizycznym. Najlepiej sprawdza się tutaj osobisty przykład. Poświęć trochę czasu na aktywność z dziećmi w domu i na świeżym powietrzu. Nawet pozornie spokojne i pewne siebie dziecko może mieć trudności z przystosowaniem się do środowiska szkolnego. Naucz swoje dziecko radzenia sobie z emocjami i pozytywnego myślenia. Umiejętność kontrolowania emocji, takich jak gniew, złość czy uraza, uratuje dziecko przed pochopnymi czynami lub słowami. Wyjaśnij dziecku, że czeka je wiele problemów. Jednak jeśli myślisz pozytywnie, łatwiej będzie spojrzeć na sytuację z drugiej strony i znaleźć właściwe wyjście. Trenuj u dziecka uwagę i koncentrację. Daj mu zadania, które faktycznie możesz wykonać w ciągu pół godziny. Kultywuj odpowiedzialność i rozwijaj siłę woli. Daj dziecku zadania dla dorosłych. Niech ma własną listę obowiązków domowych: podlewanie kwiatów lub odkurzanie, spacerowanie lub karmienie zwierzaka.

Dobre przygotowanie i wsparcie

W szkole dziecko nauczy się czytać, pisać, liczyć i rozwiązywać proste zadania matematyczne. Najcenniejszą rzeczą, jaką rodzice mogą zrobić dla swoich dzieci, jest nauczenie ich prawidłowego myślenia, rozumowania, analizowania informacji. „Rozpalaj” zainteresowanie poznawcze i pobudzaj dziecko do uczenia się nowych rzeczy. Zorganizuj zajęcia rekreacyjne dla swojego dziecka. Rozwijaj umiejętności mówienia i komunikacji. Naucz swoje dziecko znajdowania wspólnej płaszczyzny z rówieśnikami i dorosłymi. Ważne jest, aby nauczyć się słuchać, rozsądnie udowadniać swój punkt widzenia i cieszyć się samym procesem komunikacji. Rozwijaj logiczne myślenie.  

Plecak i inne akcesoria dla pierwszoklasisty

Najważniejszym zakupem jest plecak dla pierwszoklasisty. Zobacz różne moele na https://nos-to.pl/kategoria-produktu/plecaki/plecaki-klasy-1-3/. Przygotowanie do szkoły to dość pracochłonny proces, który będzie wymagał od dorosłych dużo czasu i cierpliwości. Najbardziej martwią się rodzice przyszłych pierwszoklasistów, ponieważ bardzo ważne jest, aby dziecko otrzymało wszystko, co niezbędne do pójścia do szkoły. 

Aby dokonać właściwego wyboru, musisz jasno zrozumieć, czego dzieci mogą potrzebować w szkole. Najczęściej przed rozpoczęciem roku szkolnego nauczyciele sporządzają listę potrzebnych rzeczy, szczególnie dla rodziców. Korzystając z niego, możesz łatwo uniknąć kupowania zbędnych przyborów szkolnych. Należy zauważyć, że takie listy będą się znacznie różnić między pierwszą klasą a uczniem liceum lub licealistą. Wszystkie produkty dla dzieci w wieku szkolnym można podzielić na kilka kategorii:

 • Odzież (mundurek szkolny).
 • Buty (trampki).
 • Plecaki (tornistry, torby na buty zastępcze).
 • Artykuły papiernicze (długopisy, ołówki, linijki, gumki, zeszyty, teczki, piórnik).

Wybór tornistra, w którym uczeń będzie nosił niezbędne książki i zeszyty, jest ważniejszy niż wybór rzeczy z innych kategorii. Noszenie dużych ciężarów może spowodować poważne uszkodzenie wciąż delikatnego kręgosłupa. Tornister powinien być nie tylko jasny i praktyczny, ale szczególną uwagę należy zwrócić na projekt. Idealnie plecak dla uczniów szkół podstawowych powinien mieć sztywne, anatomiczne plecy. To właśnie to pomoże prawidłowo rozłożyć obciążenie na plecy dziecka i zapobiec rozwojowi skoliozy. Tył powinien być całkowicie płaski i utrzymywać prawidłową postawę podczas chodzenia do szkoły i do domu.

Wygodniej jest używać tornistra ze stabilnym gumowanym dnem. W tym przypadku przybory szkolne nie będą się niszczyć i łatwo będzie je znaleźć w wolumetrycznej wewnętrznej przestrzeni torby; Dla dzieci w wieku szkolnym w wieku młodszym i średnim zaleca się kupowanie tornistrów z szerokimi ramiączkami i regulowaną długością. Pasy te można łatwo napiąć, aby dopasować je do kształtu dziecka. Lepiej wybrać tornister z gęstej, zmywalnej wodoodpornej tkaniny. Dla bezpieczeństwa maluszka wybierz produkt z odblaskowymi paskami lub naklejkami. Pomoże mu to uniknąć niebezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego nauczyciel informuje rodziców o przedmiotach do kupienia. Najczęściej na tej liście znajdą się następujące materiały biurowe:

 • Piórnik.
 • Zeszyty
 • Długopisy i ołówki.
 • Linijka, kątomierz.
 • Plastelina, farby i kredki (dla uczniów szkół podstawowych).
 • Temperówka i gumka.
 • Okładki na zeszyty i podręczniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here