W dziecięcym pokoju zawsze znajduje się bardzo wiele mebli, akcesoriów, dodatków i ozdób, a przede wszystkim: zabawek. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że my, jako osoby dorosłe, musimy zadbać o jego wygląd. Tylko dzięki temu będzie on prezentował się schludnie i gustownie. Aby jednak osiągnąć taki rezultat, należy bacznie zwrócić uwagę na kilka kwestii, w tym na połączenie funkcjonalnych i ładnych elementów wyposażenia.

Kosz na zabawki

Jednym z najbardziej pomysłowych sposobów na utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju jest wykorzystanie kosza na zabawki. Jest to duże akcesorium wykonane z miękkiej pianki, które pozwala na szybkie schowanie do środka wszystkich zabawek. Pluszaki, lalki, samochodziki, figurki żołnierzy i zwierzątek albo klocki – nie ma znaczenia, co ostatnio było używane, wszystko i tak się w nim zmieści.

Kosz na zabawki to rozwiązanie bardzo uniwersalne, które pozwala na schowanie dosłownie wszystkiego w szybkim tempie. Wystarczy przejść się z nim po domu i wrzucić do środka dziecięce przedmioty, aby zapanował porządek. To idealny sposób także na nauczenie malucha, że porządkowanie może być przyjemne i nie musi zajmować zbyt wiele czasu.

Jednocześnie kosz sam w sobie może stanowić ciekawą ozdobę, która urozmaici wygląd dziecięcego pokoju. Jest kolorowy, wesoły i może mieć kształt przypominający pluszowe zwierzątko, co na pewno zostanie docenione przez wielu chłopców i wiele dziewczynek.

Fotele pufy

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które może być idealne dla dziecka, jest kupno pufy fotela, który sprawdzi się podczas odpoczynku. Jest miękki, bardzo wygodny i na tyle obszerny, że każdy maluch będzie mógł się na nim wygodnie wyciągnąć. Posłuży do siedzenia, na wpół leżenia i zabawy. Dzięki temu może pomóc dziecku w drzemce, odpoczynku przed telewizorem lub z książką, ale też w wygodniejszej nauce.

Kolorowe fotele pufy w nowoczesnym wydaniu są nie tylko bardzo komfortowe, ale też prezentują się zachwycająco, więc z pewnością dobrze ozdobią każdy pokój. Dziecko będzie mogło też używać ich do zabawy, wyobrażając sobie na przykład, że hoduje różowego jednorożca.

Miękka, dekoracyjna poduszka

Wygodny, przytulny pokój wprost nie może obejść się bez poduszek. Każdy z nas je lubi i podkłada pod plecy, łokcie czy też pod głowę, gdy chce się zdrzemnąć. Nic więc dziwnego, że w dziecięcym pokoju także powinna zagościć jedna z nich (albo kilka). Jednak oprócz tego, że powinna być komfortowa i miękka, poduszka może też spełniać rolę dekoracyjną. Właśnie w tym celu warto sięgnąć po oryginalny wzór.

Dekoracyjne poduszki do pokojów dziecięcych mogą na przykład przedstawiać zwierzątka, które z pewnością dodadzą do całego pomieszczenia jeszcze więcej czaru. Ich pastelowe kolory i wesoły wygląd idealnie wpasują się w tonację całego pomieszczenia. Dziecku na pewno też przypadną do gustu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here