Przyjęcie komunijne to wyjątkowy czas w życiu każdej rodziny, która decyduje się na organizację takiej uroczystości. Przygotowania warto zacząć z odpowiednim zapasem czasowym, tak aby móc precyzyjnie zaplanować wszystkie detale, które sprawią, że ten dzień pozostawi niezatarte wrażenia w pamięci uczestników. Porozmawiajmy o tym, co koniecznie należy wziąć pod uwagę.

Zacznijmy od przygotowań

Organizacja przyjęcia komunijnego składa się z wielu elementów, co czyni to przedsięwzięcie stosunkowo skomplikowanym. Jeśli jednak podejmiemy przemyślane i rozsądne działania to z pewnością wszystko zakończy się sukcesem. Warto zacząć od oszacowania budżetu, którym dysponujemy i opracowania listy gości. Te dwie kwestie są ze sobą ściśle powiązane, szczególnie jeśli planujemy skorzystanie z usług restauracji. Organizacja uroczystości we własnym domu znacząco ogranicza możliwości logistyczne, będzie to zatem dobry pomysł jedynie wtedy, kiedy planujemy zaproszenie najbliższej rodziny. Na liście wydatków, oprócz kosztów podjęcia i wyżywienia gości, powinny się znaleźć zaproszenia komunijne, elementy dekoracji, a także zakup odzieży wraz z dodatkami i pamiątek. 

Decydując się na skorzystanie z usług restauracji, często możemy liczyć nie tylko na zapewnienie posiłku, ale też na dekorację sali. Nie musimy się więc trudzić zakupem detali będących składowymi dekoracji, czy też zapewnieniem odpowiedniej ilości miejsc parkingowych. Cena spokoju potrafi być jednak niemała i w tym wypadku koszt podjęcia gości może sięgnąć 300 złotych za osobę. Wspomniane wcześniej zaproszenia komunijne warto zamówić ze sporym wyprzedzeniem. Adresaci powinni otrzymać je co najmniej miesiąc przed planowanym terminem imprezy. Druk blankietów możemy zlecić wyspecjalizowanej firmie, możemy też skorzystać z gotowych propozycji dostępnych na przykład w sklepach z dewocjonaliami lub też wykonać je samodzielnie. Ostatnia metoda najlepiej sprawdzi się wtedy, kiedy planujemy przyjęcie w mniejszej skali. Tak przygotowane zaproszenia z pewnością zrobią dobre wrażenie na osobach obdarowanych.

Jak wycenić wspomnienia?

Podniosły charakter komunii zdecydowanie zasługuje na to, by uwiecznić go na dłużej. Do kosztów organizacyjnych musimy więc doliczyć wynagrodzenia fotografa. Wybierzmy profesjonalistę, a przed podjęciem decyzji koniecznie zapoznajmy się z jego dotychczasowymi pracami. Gotowe zdjęcia powinny znaleźć właściwą oprawę, wybierzmy odpowiedni do tego celu album. Piękne propozycje przygotowała firma Quo Vadis. Znajdziemy tu zarówno modele utrzymane w wesołej, pastelowej stylistyce, jak i egzemplarze bogato zdobione, wykończone grawerunkiem, skórą i obrazkami wykonanymi w prawdziwym srebrze. Tu nie warto oszczędzać, wspomnienia przeminą, a tak utrwalone chwile pozostaną przecież z nami na zawsze.

Na koniec zostawiliśmy kwestie prezentów. W tym wypadku trudno będzie znaleźć uniwersalną radę, wszystko przecież zależy od indywidualnych możliwości, oczekiwań i wymogów. Warto jednak zastanowić się, czy lepszym pomysłem od skutera lub laptopa nie okaże się na przykład wspólny rodzinny wyjazd. Jednak jak wspomnieliśmy, jest to zagadnienie czysto personalne i w tym akurat wypadku nie uda się znaleźć jednego rozwiązania dla wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here