Jaki kosz na brudne pieluchy?

0
669

Jednym ze sprzętów, o których coraz częściej myślą przyszli rodzice na etapie kupowania wyprawki dla dziecka jest kosz na brudne pieluchy. Na pierwszy rzut oka sprzęt ten wydaje się totalnie zbędny. W końcu każdy z nas ma w domu kosz na śmieci, do którego można z powodzeniem wyrzucać również brudne pieluchy. Ale czy rzeczywiście kosz na pieluchy to niepotrzebny gadżet? Może jednak ma jakieś zalety?

Czym jest kosz na pieluchy?

Na to pytanie każdy bez większego problemu jest w stanie udzielić prawidłowej odpowiedzi. Jest to kosz do którego wyrzuca się zużyte pieluszki jednorazowe. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby brzydkie zapachy dochodzące ze zużytych pieluszek nie wydostawały się na zewnątrz.

Zwykłe kosze na śmieci wykorzystywane przez nas w kuchni czy w łazience niestety nie są w stanie tego zapewnić. Jeśli wyrzucamy do nich zużyte pieluchy, to musimy regularnie i często ten kosz opróżniać lub wyrzucać każdą pieluchę od razu do pojemnika znajdującego się na zewnątrz domu, co może być problematyczne w przypadku mieszkania w bloku. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że małe dziecko zużywa nawet kilkanaście pieluszek dziennie.

O ile w przypadku małego dziecka spożywającego wyłącznie mleko zapach dobiegający z pieluszki nie jest jeszcze najgorszy i teoretycznie zwykły kosz może wystarczyć, o tyle sytuacja mocno zmienia się na niekorzyść, gdy zaczynamy dziecku rozszerzać dietę i spożywa ono również inne pokarmy niż mleko.

Jak działa kosz na pieluchy?

Kosz na brudne pieluchy jest zbudowany w taki sposób, żeby brzydkie zapachy nie wydostawały się z niego na zewnątrz nawet w momencie otwierania kosza i wyrzucania do niego kolejnej brudnej pieluchy.

Niektóre z koszy wykorzystują specjalne wkłady, ale na rynku są również dostępne modele, w których, oprócz specjalnych wkładów możemy również wykorzystywać zwykłe plastikowe worki na śmieci, co jest niewątpliwą zaletą tych modeli.

kosz na pieluchy

Kosz na pieluchy – zalety

Podstawową zaletą specjalnych koszy na pieluchy jest to, o czym wspomniano wcześniej, czyli ograniczenie brzydkich zapachów. Dzięki temu nie musimy tak często opróżniać kosza na śmieci. Z reguły kosze na pieluchy są dosyć sporych rozmiarów i są w stanie pomieścić nawet do 25 zużytych pieluch, co sprawia, że spokojnie starczą one nawet na kilka dni.

Z uwagi na to, że kosz zatrzymuje brzydkie zapachy możemy go postawić w każdym miejscu w naszym mieszkaniu, nawet w salonie czy w sypialni. Najlepiej wybrać to pomieszczenie, w którym najczęściej przebieramy dziecko. Dzięki temu kosz zawsze będzie pod ręką i od razu będzie można umieścić w nim pieluchę zamiast odkładać ją na bok do późniejszego wyrzucenia.

Obecnie kosze na pieluchy mogą się poszczycić również ciekawym wyglądem i różnymi kolorami, dzięki czemu bez problemu można wybrać taki, który wkomponuje się w nasze wnętrze i nie będzie rzucał się w oczy.

Kosz na pieluchy – czy warto?

Na tak postawione pytanie stosunkowo ciężko jest odpowiedzieć. Z pewnością znajdą się osoby, które uznają zakup kosza na pieluchy za niepotrzebny i się na niego zdecydują. Z drugiej strony osoby, które się na to zdecydowały raczej tego nie żałują i nie wyobrażają już sobie innej sytuacji. Doceniają wygodę i komfort, który zapewnia im użytkowanie takiego kosza.

Podsumowanie

Kosz na pieluchy jest z pewnością rzeczą wartą rozważenia. Nie jest to bezsensowny gadżet, który nie spełnia żadnych funkcji poza ładnym wyglądem. Zalety koszy na pieluchy są nie do podważenia, dlatego jeśli możesz sobie pozwolić na ten wydatek, to z pewnością nie pożałujesz tego zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here