Kokony niemowlęce – bezpieczna ostoja dla maluszka

0
684

Narodziny dziecka to dla młodych rodziców szczególny czas. Jest to okres fascynacji, wielu nieprzespanych nocy, a czasami nawet bezradności. Dlatego pojawia się coraz więcej akcesoriów, które ułatwiają opiekę nad dziećmi i pozwalają na zminimalizowanie niepotrzebnego stresu. Od lat kobiety zawijały swoje dzieci w chusty. Podczas wykonywania domowych obowiązków czy pracy w polu nosiły je na plecach lub na piersi, zapewniając im spokój. Czasy się zmieniają, ale po dziś dzień każda matka, chce, aby jej pociechy czuły się bezpiecznie. Z pomocom świeżo upieczonym rodzicom często przychodzą listy wyprawek, które bez problemu można znaleźć w Internecie. Jednak czasami brakuje nam czegoś co spełniałoby wiele ról, a jednocześnie było dla nas bezkonkurencyjnym ułatwieniem. Na szczęście z pomocą przychodzi nam dzisiejszy rynek artykułów dziecięcych, który oferuje różnorakie kokony niemowlęce idealnie spełniające rolę bezpiecznej ostoi dla naszego maluszka.

Jaki kokon wybrać?

Kokony niemowlęce, takie jak np. https://alberomio.pl/kokony-niemowlece/ to przenośne małe legowiska przypominające pontony, które sprawią, że będziesz mogła mieć swojego maluszka na wyciągnięcie ręki nawet przy wykonywaniu codziennych domowych czynności. Dziecko będzie czuło  się w swoim  gniazdku jak w łonie matki dając nam chwile wytchnienia lub czas potrzebny do budowania więzi z partnerem. Oprócz walorów estetycznych przy wyborcze kokonu niemowlęcego warto zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany- najlepsza będzie tkanina bambusowa, oraz czy materacyk ma wyjmowaną poszewkę, którą łatwo będziemy mogły uprać, gdy naszemu dziecku zdarzy się mały wypadek.

Praktyczna innowacja

Kokony niemowlęce to nie tylko piękna część wystroju sypialni i nieodłączny element uroczych zdjęć naszych noworodków na Instagramie. Oczywiście na rynku pojawia się coraz więcej różnych wzorów i tekstur, które zachwycają przyszłe mamy, ale ten wynalazek ma wiele zalet, które mogą pomóc nam w opiece nad maluszkiem. Możemy zapomnieć o okładaniu dziecka poduszkami, gdy chcemy przenieść go na nasze łóżko i spędzić wspólną rodzinną noc.  Maluch w swoim  kokonie będzie bezpieczny, a spokój rodziców na pewno ułatwi pierwsze noce . Funkcjonalność kokonów niemowlęcych nie ogranicza się tylko do jednej pozycji. Ten wielofunkcyjny nowoczesny element dziecięcej wyprawki może posłużyć także, jako mata do przewijania. Kokon sprawdzi się nie tylko dla noworodków, które potrzebują spokojnego miejsca w głośnym i przepełnionym bodźcami świecie, ale może nam towarzyszyć również w późniejszych miesiącach życia dziecka, a to wszystko dzięki możliwości regulacji szerokości oraz długości. Kokon niemowlęcy to bez wątpliwości jedna z pierwszych rzeczy, które powinny się znaleźć na naszej liście wyprawki dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here