Zakup łóżeczka dla dziecka jest oczywiście wędrówką po trendach, kolorach  wykończeniach. Tak naprawdę powinien bardziej skupiać się na odpowiadaniu na potrzeby maluszka oraz rodziców, bo to właśnie dla nich przez kilka lat będzie centrum świata. Szczególnie gdy rodzi się pierwsze dziecko, pojawia się wiele różnych dylematów, jakie meble będą najlepsze, a ilość dobrych rad od rodziny, znajomych czy też na forach internetowych może przyprawić jedynie o ból głowy. Szczególnie że nowoczesne propozycje po prostu zachwycają designem, wykończeniem i funkcjonalnością.

  1. Jakie łóżeczko wybrać?
  2. Jakie łóżeczka dostępne są w sklepach?
  3. Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Jakie łóżeczko wybrać?

Niewątpliwie najważniejszym argumentem, jakie stale pojawiają się przy wyborze łóżeczka, będzie bezpieczeństwo. Potem myślimy o wygodzie i innych aspektach praktycznych. Samo łóżeczko jest najważniejszą przestrzenią dla maluszka i szacuje się, że w trakcie pierwszego roku spędzi w nim nawet 300 dni. Dlatego właśnie warto zadbać o to, by przestrzeń odpowiadała na potrzeby rozwijającego się dziecka. Popularnością cieszą się również modele, które rosną wraz z pociechą. Tym samym inwestycja w mebel wystarczy na kilka lat dynamicznego wzrostu, a także zmian w funkcjonowaniu. Dlatego właśnie chętnie sięgamy po łóżeczko 3w1. Poza przestrzenią idealną dla niemowląt znajdziemy w nim komodę z przewijakiem, a z czasem bez problemu przekształcimy całość w wygodną sofę dla starszaka. Łóżeczko 3w1 jest świetną opcją w mieszkaniach o ograniczonej przestrzeni, a także dla tych osób, które cenią multifunkcjonalne rozwiązania dedykowane do nowoczesnych przestrzeni.

Jakie łóżeczka dostępne są w sklepach?

Jeśli zastanawiasz się, jakie wybrać łóżeczko, z pewnością spotkasz się z szeregiem różnych propozycji. Będą miały odmiennie wielkości, kolory, kształty oraz funkcje i dlatego właśnie należy bardzo dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, przyjrzeć się stylowi wnętrza oraz jego wymiarom. Najczęściej łóżeczka mają wielkość 60/120 cm lub w nieco większych wariantach 70/140 cm. Dzięki temu można taki model sprawnie przekształcić w tapczanik, który jeszcze przez kilka lat będzie doskonałym miejscem do spania, zabawy i odpoczynku. Jeszcze bardziej rozbudowane są łóżeczka wielofunkcyjne. W wielu wariantach wyposażone są w komody, szuflady, szafki czy przewijaki, które pozwalają wszystkie niezbędne rzeczy mieć pod ręką. Sprawdź ofertę łóżeczek wielofunkcyjnych, by przekonać się, że to doskonałe rozwiązanie do mniejszych i większych pokoi. Przy wyborze warto również zadbać o to, by meble do spania posiadały funkcje dwu lub trzypoziomowej regulacji położenia dna oraz wygodne szczebelki.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Przy zakupie łóżeczka dla dziecka nie ma kompromisów i oszczędzania, ponieważ to najważniejszy mebel dla maluszka, a jego funkcjonalność będzie również niezwykle ważna dla rodziców, o czym przekonacie się bardzo szybko. Przede wszystkim trzeba jednak zwracać uwagę na jakość wykonania i atesty wszystkich elementów i materiałów. Kwestie estetyczne są drugorzędne. Najlepsze są meble wykonane z drewna sosnowego, które zostało pokryte bezpiecznymi i nietoksycznymi farbami czy olejami. Wytrzymała konstrukcja sprawdza się na co dzień. Poza tym szczelina między szczeblami nie może być większa niż 6 centymetrów. Wówczas pociecha nie będzie mogła wsadzić między nie główki. Dzięki temu że można kilka z nich wyjąć, dziecko będzie mogło samodzielnie i bezpiecznie nauczyć się wchodzić i wychodzić z łóżeczka. Warto zawsze pamiętać o tym, że łóżeczko będzie świadkiem najważniejszych postępów maluszka. Tu też z pewnością będzie trenować przekręcanie się, siadanie czy wstawanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here