Kiedy dziecko staje się coraz większe, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria dla niego, które pozwolą na zabieranie go na spacery oraz w miejsca konieczne, do których musi się z nami udać, jak choćby sklep. Jest to niezwykle ważne, gdyż pozwoli dziecku na zachowanie wygody, a rodzicom na odpoczynek od noszenia go na rękach. Dlatego też nie wahaj się i wybierz wózek spacerowy – a my pomożemy ci tego dokonać.

Koła przy wózku

Jedną z najważniejszych cech każdego wózka, choć bez wątpienia wyjątkowo zauważalną podczas prowadzenia spacerówki, są koła. Wózki spacerowe możemy najogólniej podzielić na ich podstawie na dwa typy: miejskie oraz wycieczkowe.

Miejskie spacerówki mają koła przeznaczone na gładkie, równe powierzchnie. Mogą to być chodniki, sklepowe alejki, równe dróżki w parku wylane asfaltem. Na takie powierzchnie przygotowano kółka stosunkowo małe, często dość twarde, które nie będą się sprawdzały na innych terenach. Jednak ogromną zaletą takiej budowy jest lekkość wózka – wyposażony w plastikowe kółeczka nie zostaje bowiem dodatkowo obciążony.

Wózki dziecięce spacerowe dedykowane na nieutwardzone trady muszą nadawać się do przejazdu przez takie miejsca jak leśne ścieżki, korzenie i różnego rodzaju wertepy. Dlatego też wyposażono je w większe kółka, często z oponą wypełnioną powietrzem, co pozwala na zamortyzowanie wstrząsów, jakie odczuwa dziecko. Co więcej, również rodzic pchający taki wózek, będzie miał znacznie łatwiej na tego typu kołach, niż na małych, plastikowych kółeczkach z typowo miejskiego wózka.

Rozmiar i regulacja siedziska

Kolejna ważna cecha wózka spacerowego to jego rozmiar, a w szczególności rozmiar siedziska. Warto pamiętać, iż dziecko będzie w wózku nie tylko siedzieć, ale również spać, co oznacza, że w wielu przypadkach może być konieczne rozkładanie dla niego siedziska. Pozwoli mu to na lepszy wypoczynek.

Aby jednak dziecku było w pełni wygodnie w wózku, czy to siedząc, czy to leżąc, fotelik musi być do niego odpowiednio dopasowany. Warto zadbać o jego prawidłowy rozmiar, który zapewni maluchowi wygodę, pozwoli swobodnie się wyciągnąć i zabezpieczy go przed zwisaniem czy nadmiernym kuleniem nóg.

Waga i łatwość składania

Wiele nowoczesnych wózków spacerowych można spokojnie składać, rozkładać, a czasem nawet lekko modyfikować, aby było nam łatwiej je obsługiwać. Ważne jest jednak, jak się to robi. W szczególności dla pań istotną kwestią powinna być waga oraz łatwość składania i rozkładania wózka. Panowie bez wątpienia poradzą sobie z tym zawsze, jednak wiele kobiet nie będzie miało siły, by szarpać się ze spacerówką, jeśli będzie ciężka. Dlatego w tym przypadku warto postawić na model lżejszy i mniejszy, który ułatwi kobiecie poruszanie się z wózkiem.

Będzie to szczególnie ważne, jeśli jest ona zmuszona często wkładać wózek do samochodu albo przenosić po schodach w miejscach, w których nikt nie pomyślał o odpowiednim podjeździe czy windzie. A niestety takich miejsc wciąż jeszcze nie brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here