Wychowywanie dziecka to wyzwanie wymagające czasu, cierpliwości oraz otwartości na wiedzę. Jako że maluchy przychodzą na świat bez instrukcji obsługi, rodzice często poszukują w internecie wiedzy na temat wychowywania dzieciaków, rozwijających zabaw czy bezpiecznych, edukacyjnych zabawek.

Skąd czerpać wiedzę na temat wspierania rozwoju dzieci?

Dobrym źródłem informacji mogą być sprawdzone książki, a w przestrzeni internetowej blog dla mam, będący kompendium wiedzy o rozwoju maluchów i o tym, jak z nimi postępować i rozmawiać.

Zapewne masz w swoim otoczeniu osoby, które uważają się za ekspertów w wychowaniu dziećmi i chętnie zasypią Cię radami – nawet tymi, o które nie prosisz. Do takich wskazówek warto jednak podejść z należytym dystansem. Podejścia są różne, niektórzy wciąż serwowanie klapsów traktują jako metodę wychowawczą(!), inni są zwolennikami niemal wojskowego drylu, stąd należy ostrożnie podchodzić do rad uzyskanych od takich doradców.

Dobrym źródłem wiedzy na temat wychowania dzieci jest fachowa literatura, pod warunkiem, że wybierzemy aktualne pozycje. Książki sprzed lat mogą zawierać przedawnioną wiedzę oraz w zupełności nie przystawiać do wyzwań, przed jakimi stoją młodzi rodzice i dzieciaki obecnie.

Od jakiegoś czasu bardzo dużym powodzeniem cieszą się podcasty. W trakcie zajmowania się codziennymi obowiązkami bądź podczas powrotu z pracy można posłuchać co np. psycholodzy czy pedagodzy mają do powiedzenia w temacie, związanym z dziećmi. Zaznajomienie się ze zdaniem eksperta pomoże ci lepiej zrozumieć Twojego szkraba.

Dla osób wolących czytać, niż słuchać idealnym rozwiązaniem może być blog dla mam, traktujący o wielu sprawach związanych z dziećmi. Najlepiej taki, gdzie znajdą się artykuły podzielone wg. kategorii wiekowych dziecka – wszak inne będą propozycje zabaw rozwojowych dla 1,5 rocznego szkraba, a inne dla 5-latka.  Dzięki takiemu podziałowi szybciej natrafisz na interesujące Cię artykuły.

Blog dla mam jako źródło inspiracji na tematy wychowawcze i nie tylko

blog dla mam

Blogi potrafią dostarczyć nie tylko wiedzy z zakresu wychowania, ale i być istną kopalnią pomysłów jeżeli chodzi o pomysły na wspólne, kreatywne spędzanie czasu z dziećmi oraz inspirację na organizację przyjęć, które wszystkim uczestnikom sprawią mnóstwo frajdy i wiele innych.

Możesz znaleźć tam sprawdzone pomysły na przyjęcie urodzinowe dziecka, czy ciekawe sposoby na to, aby zająć malucha w trakcie podróży, lub zapewnić mu rozrywkę, gdy akurat pada deszcz, a cytując słowa znanej piosenki „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.

A może chcesz wspierać swoje dziecko w rozwoju samodzielności i pewności siebie? Zapewne niejeden blog dla mam zawiera interesujące, treściwe artykuły w tym temacie, z którymi warto się zapoznać.

Co więcej, na łamach blogów często są recenzowane książeczki i testowane zabawki, co stanowi nieocenioną pomoc gdy akurat stoimy przed trudnym wyborem prezentu dla dziecka, a zależy nam, aby był to produkt edukacyjny i jednocześnie atrakcyjny dla samego malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here