LEGO® to firma świadoma potrzeb w obszarze dziecięcego rozwoju, zaangażowana w projektowanie przemyślanych produktów, które nie tylko zapewniają świetną zabawę, ale także stymulują wszechstronny rozwój dzieci.

Edukacja przyszłości już w przedszkolu

LEGO® Education przełamują stereotyp, jakoby budowanie z klocków rozwijało wyłącznie logiczne, intelektualne i przestrzenne myślenie i pokazuje, że w nowoczesnej edukacji nie ma miejsca na tego typu podziały. LEGO® oferuje kompleksowe rozwiązania dydaktyczne, które uzupełniają edukację przedszkolną i szkolną w zajęcia wyposażające dzieci w kompetencję potrzebne do życia we współczesnym społeczeństwie. Dzięki firmie świat programowania, matematycznych pojęć i przedmiotów STEAM nie stanowi tajemnicy nawet dla najmłodszych. Inżynieria, robotyka i automatyka dają impuls do aktywności, która przeradza się w wielogodzinne poszukiwania najlepszych rozwiązań. Jednoczenie klocki LEGO® DUPLO® dla dzieci nie zaniedbują kompetencji miękkich, uczą komunikacji, współdziałania, zdrowej emocjonalności, pewności siebie, troski o własne potrzeby i o ich umiejętne wyrażenia.

Profesjonalne scenariusze zajęć do przeprowadzania w domu i przedszkolu

Tematyczne zestawy klocków przygotowują dzieci do czynnego uczestnictwa w świecie społecznym, najpierw w przedszkolu, potem w szkole. Zestawy klocków są tak zaprojektowane, by mogli z nich korzystać nauczyciele na zajęciach prowadzonych z dziećmi. Do każdego kompletu załączone są materiały dla nauczycieli, np. bardzo interesujące scenariusze zajęć, które można przeprowadzić z klasą. Dzięki temu zabawa nabierze celowości, a spontaniczna twórczość dzieci ciekawych tego, co kryją w sobie klocki, zostanie pokierowana ku osiągnięciu celów edukacyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by również rodzice w domach skorzystali z załączonych scenariuszy i wspólnie z dziećmi przeprowadzili ciekawe zajęcia w warunkach domowych. Dom to przecież pierwsze środowisko wychowawcze i edukacyjne dzieci.

Konkretne umiejętności wzbudzane podczas budowania klockami LEGO® DUPLO®

Każdy z zestawów klocków LEGO® DUPLO® dostępny na stronie Moje Bambino pobudza i wspiera rozwój dzieci w nieco innych obszarach. Klocki LEGO® DUPLO® Zbuduj Emocje, uczą dzieci rozpoznawać i wyrażać emocje, okazywać empatię oraz rozwinąć poczucie własnej efektywności. LEGO® DUPLO® Opowieści uczą dzieci opowiadania historii, tym samym wyrazu siebie w kreatywny sposób. LEGO® DUPLO®zwierzęta to bardzo lubiany przez dzieci zestaw pozwalający na zabawę w świecie dziecięcych pupili, jednocześnie na naukę nowych słów, rozwijanie komunikacji, tworzenia i opowiadania historii, naukę kategoryzowania. LEGO® DUPLO® Coding Express zapoznają dzieci z podstawami informatycznego kodowania, pętli i sekwencji. LEGO® DUPLO® Litery z kolei wprowadzają dzieci w świat alfabetu, są wstępem do czytania i pisania, które na dalszym etapie nauki będzie dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here