Wybór odpowiedniej pościeli i prześcieradła dla malucha to wyzwanie dla każdego rodzica, który chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Z tego powodu, rodzice pragną wybrać nie tylko estetyczne prześcieradło do łóżeczka dziecięcego, ale przede wszystkim takie, które będzie bezpieczne dla maluszka. Najlepszym wyborem mogą okazać się prześcieradła dziecięce z bawełny organicznej.

Ekologiczny materiał

Bawełna organiczna to rodzaj bawełny produkowanej w ekologiczny sposób. Materiał ten jest zatem przyjazny nie tylko dla skóry naszego dziecka, ale również dla planety. Prześcieradła dziecięce z bawełny organicznej to prześcieradła o zwiększonej oddychalności, która pozwoli ochronić maluszka przed nadmiernym przegrzaniem, jak również wychłodzeniem. Ze względu na ograniczenie chemii w procesie pozyskiwania materiału, takie prześcieradło do łóżeczka dziecięcego pozbawione jest substancji, które mogą uczulić dziecko. Prześcieradła tego rodzaju są również bardzo trwałe i nie wymagają specjalnej konserwacji. Możliwość prania prześcieradła w pralce sprawia, że mamy pewność, że nasza pociecha śpi i odpoczywa w czystym otoczeniu. Temperaturę prania należy zawsze sprawdzić na metce produktu. Prześcieradło do łóżeczka dziecięcego może być również prasowane w temperaturze do 110 stopni Celsjusza. Ze względu na delikatność naturalnej tkaniny, należy zrezygnować z użycia wybielaczy, odplamiaczy lub innych detergentów.

Idealne dopasowanie

Prześcieradło do łóżeczka dziecięcego powinno być idealnie dopasowane do rozmiarów materaca, aby pozostawało napięte i nie ściągało się podczas ruchów dziecka. Z tego względu prześcieradła do łóżeczka marki Mulinek wyposażone są w gumkę, która utrzymuje prześcieradło na swoim miejscu i sprawia, że ściśle przylega do materaca dziecięcego.

Szeroka gama kolorystyczna

Marka Mulinek oferuje prześcieradła do łóżeczka w bardzo wielu kolorach, co sprawia, że doskonale dopasowują się do niemal każdego wnętrza. Rodzice mogą znaleźć prześcieradła zarówno w kolorach niebieskości, które najczęściej wybierane są do chłopięcych łóżeczek, w kolorach różu – szczególnie dla dziewczynek, klasycznie białe, a nawet w bardziej energetycznych barwach.

Szeroki wybór kolorów, doskonałe dopasowanie dzięki zastosowaniu gumki oraz bezpieczny i ekologiczny materiał sprawiają, że zakup prześcieradła dziecięcego staje się dla rodziców przyjemnością. Poczucie, że dbają nie tylko o bezpieczeństwo i spokojny sen swojej pociechy, ale również o spójny wystrój dziecięcego pokoju jest bezcenne dla każdego rodzica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here