Kiedy zaczynasz wprowadzać do diety swojego maluszka nowe produkty, musisz liczyć się z ryzykiem wystąpienia u niego reakcji alergicznej wywołanej na przykład przez zjedzenie owoców sezonowych. W efekcie tego dziecko może odczuwać bolesne kolki i być niespokojne. Aby dolegliwości te się nie pojawiły, istotne jest ostrożne wprowadzanie do jadłospisu niemowlaka nowych przysmaków.

Jeżeli mimo wszystko problemy wystąpią, wyeliminuj na jakiś czas z diety swojego maluszka owoce. Często niepokój u dzieci powodują bolesne kolki lub alergie, np. na mleko, na owoce sezonowe i inne produkty. Wtedy warto podarować mu zabawkę np. szumiącego misia, który pomoże maluszkowi się uspokoić.

Zabawki szumiące dla dzieci – charakterystyka

Istnieje wiele wzorów zabawek szumiących, na przykład szumiące króliczki. Charakteryzują się one sympatycznym designem i kolorystyką wywołującą przyjemne uczucia u najmłodszych. Dla rozróżnienia poszczególnych modeli zostały im także nadane imiona. Możesz zaopatrzyć się w szumiącą zabawkę do przytulania i do zawieszenia, na przykład przy dziecięcym łóżeczku czy wózku, pojedyncze lub w zestawach. Dzięki specjalnej funkcji wytwarzania szumu wspomagają one prawidłowy rozwój dzieci, uspokajają je i usypiają, dając poczucie bezpieczeństwa poprzez imitowanie odgłosów znanych z brzucha mamy.

Szumiące zabawki – czemu warto z nich korzystać?

Aby zagwarantować dziecku odpowiedni rozwój, należy pamiętać, że powinno ono czuć się bezpiecznie i być zrelaksowane. Szumiące zabawki pomagają w uspokojeniu naszych pociech, na przykład kiedy te zmagają się z kolką spowodowaną reakcją alergiczną po spożyciu owoców sezonowych lub innymi objawami taki jak np. uciążliwa wysypka, którą chcesz posmarować maścią. Dzięki zabawce i wytwarzaniu przez nią specjalnego szumu, kojarzącego się dziecku z przebywaniem w łonie matki, zapewniają mu komfort i spokojny sen. Szumiące zabawki to idealny prezent dla najmłodszych, a także dla rodziców, którzy tym sposobem mogą zagwarantować maluchowi poczucie bezpieczeństwa, spokoju i złagodzenie nieprzyjemnych skutków uczulenia m.in. na sezonowe owoce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here