Pokój dziecięcy to coś więcej niż zwyczajne pomieszczenie. To miejsce, które powinno służyć rozwojowi malucha, dlatego urządzając je warto pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym dziecko chętnie będzie spędzać w nim czas. Jeśli szukasz inspiracji, do wykreowania wspaniałego wnętrza – zapraszamy do lektury.

Pokój dziecka – o tym warto pamiętać

Urządzając dziecięcy pokój, zapominamy często o tym, komu ma służyć. Pozornie efektowne aranżacje stylizowane wedle katalogów, mogą być piękne, ale niestety – zbyt przytłaczające dla malucha. Dobór kolorów to podstawowa kwestia, którą należy wziąć pod uwagę, realizując projekt. Krzykliwe barwy mogą być nadmiernie pobudzające, dlatego rekomenduje się wybór jasnych, stonowanych odcieni. Będą one służyć wyciszeniu i relaksowi po długim dniu pełnych nauki życiowych czynności, czy intensywnej zabawy.

Planując wnętrze dla dziecka, dobrze jest pamiętać o kilku zasadach, które ułatwią mu korzystanie z dostępnych mebli, czy akcesoriów. Odpowiednia organizacja jest kluczem do atrakcyjnego wnętrza nie tylko pod względem wizualnym. To również punkt wyjścia do nauki kilkulatka utrzymywania porządku w swoim pokoju.

Wszystkie akcesoria, po które nasz maluch sięga stosunkowo często, warto umiejscowić na wysokości dostosowanej do jego wzrostu. Dobrym pomysłem jest również wyodrębnienie stref, podzielonych względem przeznaczenia. Tym sposobem w pokoju powinien się znaleźć kącik plastyczny, miejsce do zabaw ruchowych, czy strefa odpoczynku.

Jakie dekoracje do pokoju dziecięcego wybrać?

W pokoju dziecięcym warto stawiać przede wszystkim na praktyczne rozwiązania. Doskonałym uzupełnieniem wielofunkcyjnych mebli będą przemyślane dodatki, które nie tylko sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, ale i pomagają ozdobić przestrzeń. Aby pokój malucha stał się inspirującą przestrzenią, dobrze postawić na dedykowane najmłodszym dekoracje wnętrz https://www.bricomarche.pl/dekoracje-wnetrz. Wspaniałym sposobem na ożywienie dostępnego miejsca są tekstylia, dzięki którym można uzyskać efekt przytulności. Przyjemną aurę pomogą stworzyć wzorzyste zasłony w oknach, które staną się dodatkowym akcentem zdobiącym ścianę. Kolorowe pasy, czy bajkowe motywy sprawią, że w pokoju zapanuje wyjątkowy klimat, który bezwarunkowo doceni każdy maluch.

Wśród akcesoriów, których nie można zabraknąć w aranżacji dedykowanej kilkulatkowi, nie może zabraknąć miłej w dotyku pościeli i miękkich poduch. Dzięki nim nasza pociecha będzie budziła się z uśmiechem na ustach bez względu na porę, czy godzinę. Zwieńczeniem będzie puszysty dywan, który sprawdzi się w trakcie zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here