Nie ma osoby, która nie lubiłaby naleśników. Przyrządzamy je na słodko lub słono. Mogą stanowić podstawę śniadania, obiadu albo kolacji. To szybkie i niezwykle proste do przygotowania danie. Problem polega jednak na tym, że często występuje ono na naszym talerzu wraz z niezdrowymi dodatkami. Jak zatem znaleźć te zdrowe? Czy dżem truskawkowy albo masło orzechowe może nie zawierać barwników i sztucznych konserwantów?

Zdrowe dodatki, czyli jakie?

Na początek należałoby sobie odpowiedzieć na pytanie, co właściwie oznacza, że dany dżem truskawkowy jest zdrowy. W tym celu warto starannie przyjrzeć się etykiecie produktu. Najczęściej zasadą jest to, że im prostszy skład, tym lepszy produkt. Zdrowy dżem truskawkowy oraz inny dodatek do naleśników nie będzie zawierał żadnych barwników, sztucznych konserwantów, przeciwutleniaczy i regulatorów kwasowości, emulgatorów, wzmacniaczy smaku, a także szkodliwych środków słodzących, stabilizatorów i zagęstników. Najczęściej kryją się one pod swoją oryginalną nazwą albo specjalnym numerem. Na przykład barwnikom dedykowane są numery od E100 do E199. Z kolei wzmacniacze smaku chowają się pod numerami od E600 do E699.

Z czego składa się zdrowy dżem truskawkowy?

Mówimy o dżemie truskawkowym, ponieważ jest to jeden z najbardziej popularnych dodatków do naleśników. Wspomniane zasady należy jednak stosować do wszystkich produktów. Co powinien zatem zawierać zdrowy dżem truskawkowy? Przede wszystkim musi być wyprodukowany w stu procentach z owoców. W jego składzie powinny znaleźć się wyłącznie truskawki. Dopuszczalna jest substancja zagęszczająca, ponieważ bez niej nie powstałby dżem. Musi być ona jednak nieszkodliwa. Najczęściej do takich, domowych przetworów stosuje się pektynę. Co szczególnie ważne, zdrowy dżem truskawkowy nie powinien zawierać też dodatkowej dawki cukru. Wysokiej jakości owoce są bowiem słodkie i nie trzeba ich dodatkowo dosładzać. Wystarczającym, zdrowym konserwantem powinien być natomiast sok z cytryny.

Gdzie kupić zdrowe dodatki do naleśników?

Zdrowe dodatki do naleśników, takie jak dżem truskawkowy, możemy wykonać samodzielnie. Nie da się jednak ukryć, że jest to dość trudne i czasochłonne. Jeżeli nie mamy tak dużo wolnego czasu, dobrze jest postawić na sklepy ze zdrową żywnością. Polecamy między innymi Foodsbyann.com. Produkty tej marki występują zarówno w sklepie internetowym, jak i w sklepach stacjonarnych. Za taki zdrowy dżem truskawkowy zapłacimy z pewnością nieco więcej. Na szali stawiamy jednak nasze zdrowie i dobrą kondycję. Wybór jest zatem chyba całkiem prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here