Czasy dzieciństwa jest to okres do którego większość z nas uwielbia powracać, gdyż wiąże się z miłymi wspomnieniami. Gry dla dzieci, jakże różne w porównaniu z czasami obecnymi, chociaż posiadające ten sam potencjał radości i podekscytowania. W zasadzie pewne z nich pomimo upływu kilkudziesięciu nawet lat, pozostają niezmienne; czasem tylko być może w innej formie. Gry tradycyjne czy bardziej uwspółcześnione stanowią jednak jednakową moc oddziaływania na emocje dzieciaków. W dobie wszechobecnej komputeryzacji jakże szeroka gama gier stanowi pole do dokonywania nieograniczonego wyboru, nie tylko dla młodego pokolenia, ale dla rodziców również. Jakże cudownie czasem powrócić do świata dzieciństwa i wziąć w ręce zabawki dla dzieci, dzieląc wspólnie z nimi zabawę.

Czas poświęcony dla nich będzie z całą pewnością dobrze i wartościowo wykorzystany. Warto więc również przy tej okazji opowiedzieć więcej historii z naszych lat dziecięcych. To może być doskonała i mądra lekcja, która nauczy porównać wiele aspektów czasów minionych do obecnych. Są jednak wartości, na które upływ lat nie ma wpływu. Nauka szacunku, uczciwości, miłości, potrzeby pomagania innym, to cechy, które są ponadczasowe. Choć zmieniają się mody, trendy, normy kulturalne. najważniejsze wartości pozostają bez zmian. No, może tylko pewne formy oprawione są w inne sposoby uzewnętrzniania. Sposoby wychowywania dzieci również bywają różne, choć w dużym stopniu zależne od pewnych norm nakreślonych przez czasy, w których żyjemy.

Przykładowo, jeśli dawno temu dzieciak zbroił, to dostał klapsa na cztery litery. Większość osób starszej daty przyznaje, że była to dobra metoda, gdyż pomagała zrozumieć, że nie wolno było robić czegoś świadomie źle. Współcześnie sposób ów jest w zasadzie zabroniony, gdyż twierdzi się, że dziecka nie wolno bić, gdyż można przekroczyć granicę kapsa. Jedynie miłość potrafi mieć wartość, więc warto rozejrzeć się w kierunku sklepu, by sprawić milusińskim niespodzianki i nieopisaną radość.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułAkcesoria dla niemowląt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here