Niż demograficzny to pojęcie, które spędza sen z powiek Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych z całym jego systemem emerytalnym. Pytanie, kto zapracuje w przyszłości na emerytów, gdy ich będzie więcej niż pracujących, nurtuje nie tylko emerytalnego molocha ale każdą kolejną ekipę rządzącą. Jedne rządy odchodzą pozostawiwszy nierozwiązany dylemat, kolejne próbują realizować jakieś pomysły. Znany i popularny już obecnie program 500+zaczyna przynosić pewne pozytywne skutki.

W wielu dziedzinach życia, chociaż dzieci nadal rodzi się za mało. Akcesoria dla niemowląt stają się obszarem coraz większego zainteresowania. Jest to skutkiem wzrostu liczby narodzin dzieci. Czy to efekt owego programy czy wynik coraz lepszej sytuacji ekonomicznej rodzin, spowodowanej rozwojem gospodarki i wyższymi wynagrodzeniami, zapewne na chwilę obecną trudno dać jednoznaczną odpowiedź. To kwesta czasu, gdy dane statystyczne potwierdzą fakty. Być może na ów fakt popularności zwiększania stanu liczebności rodziny wpływ ma kilka czynników, które w sumie przynoszą tak pozytywny efekt i nadzieję na dobry rozwój i optymistyczną przyszłość. Zważywszy na fakt, iż obecna sytuacja na rynku pracy jest bardzo dobra, gdyż nie jesteśmy zmuszeni stawać przed obawą zwolnienia z pracy i niemożnością znalezienia innej, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat wstecz.

Rynek pracy pracownika, o którego obecnie muszą się ubiegać firmy, stanowi optymistyczny aspekt realiów życiowych. W razie utraty pracy, prawie każdy znajdzie zatrudnienie w innej firmie. Jest to sytuacja, która wpływa niezmiernie korzystnie na stan psychiczny, powodujący, że można czuć spokój i bezpieczeństwo odnośnie przyszłości. Pewność zapewnienia bezpieczeństwa bytu materialnego jest dodatkowym asumptem do podjęcia decyzji o poszerzeniu rodziny o kolejnego niemowlaka. Radość, która towarzyszy owym planom i nadziei, pozwala na chęć częstego odwiedzania sklepu w celu spełniania wszelkich potrzeb ukochanego niemowlaka. Skarb bezcenny, który potrafi wypełnić wszystkie zakamarki serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here