Niezależnie od tego jak karmimy swoją pociechę, w życiu każdego rodzica nadchodzi czas na wybór odpowiedniej zastawy dla dziecka. Barwne talerzyki i miseczki przypadną do gustu dzieciom, zwłaszcza gdy widnieją na nich motywy zwierzęce lub postacie z popularnych bajek.

W momencie, gdy dziecko zaczyna być bardziej samodzielne, zostać umieszczone w stoliku do karmienia. Wtedy jego jadłospis jest wzbogacony o nowe pokarmy i smaki. Aby je zjeść, musimy wybrać dla dziecka odpowiednie naczynia.

Jakie cechy powinny zawierać naczynia odpowiednie dla dzieci?

Trwały oraz bezpieczny materiał – dziecko, które dopiero się uczy jeść samodzielnie bawi się swoją zastawą. Materiał, z którego wykonane są naczynia powinien być trwały i odporny na uszkodzenia. Zastawa dziecka bardzo często kończy na ziemi. Najlepszym wyborem są naczynia wykonane z plastiku, stali nierdzewnej lub tworzywa bambusowego. Takie materiały są solidne i bezpieczne dla naszego malucha.

Naczynia dla dzieci

Przed wyborem odpowiedniej zastawy dla dziecka, zwróćmy uwagę, by posiadała ona wszystkie obowiązkowe atesty oraz żeby nie zawierała toksycznych substancji i szkodliwego BPA. Czym jest BPA? BPA (Bisfenol A) jest to organiczny związek chemiczny z grupy fenoli, zazwyczaj wykorzystywany jest do produkcji tworzyw sztucznych. Ma szczególnie toksyczny wpływa na małe dzieci.

Krawędzie naczyń dla dzieci, powinny być gładkie. To bardzo ważne, dziecko nie może się zranić, podczas posiłku. Jeżeli chodzi o sztućce, one również powinny być tępo zakończone. Maluchy bardzo często nie kontrolują swoich ruchów.

Talerz dziecięcy, powinien posiadać dno antypoślizgowe. Dzieci podczas posiłku są dość energiczne, w takim przypadku bardzo dobrze zdają egzamin specjalne przyssawki, których zadaniem jest przytrzymanie naczynia na blacie. Tak samo w przypadku sztućców, pomocna jest warstwa antypoślizgowa. Dzięki temu sztućce nie wyślizgną się z dziecięcych rączek.

Na początku, gdy dzieci starają się jeść samodzielnie, bardzo dużo grzebią w talerzu. Aby zadbać o estetykę na talerzu, można kupić dziecku specjalny talerzyk, który posiada specjalne przegródki na dane elementy posiłku.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/krzeselka-do-karmienia-czym-sie-roznia-od-siebie/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAkcesoria dla niemowląt
Następny artykułCzystek dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here