Wybór porządnego podłoża akwariowego może stanowić niemały problem dla początkujących akwarystów. Nieodpowiednio dobrane może negatywnie wpływać na warunki panujące w zbiorniku. Jednym z najczęściej kupowanych rodzajów podłoża do akwariów jest piasek kwarcowy. Skąd wzięła się jego popularność?

Znaczenie podłoża akwariowego 

Odpowiednio dobrane podłoże do akwarium bez wątpienia stanowi ciekawą ozdobę zbiornika. Dzięki niemu zbiornik wygląda bardzo estetycznie i naturalnie. Jednak to nie wszystko. Podłoże jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego akwarium. W podłożu mogą osiedlić się pożyteczne bakterie nitryfikacyjne, a niektóre rodzaje emitują dużą ilość mikro- i makroelementów, które mają korzystny wpływ na porost roślin. Co ciekawe, niektóre gatunki ryb wykorzystują drobne granulki piasku do tworzenia kryjówek. 

Niestety podłoże, a zwłaszcza to źle dobrane, ma też swoje minusy. Niektóre rodzaje mogą ranić ryby przydenne lub zmieniać warunki w zbiorniku wodnym na takie, które są odpowiednie wyłącznie dla niektórych gatunków ryb. 

Piasek kwarcowy – dlaczego warto?

Popularnym wyborem zarówno początkujących, jak i doświadczonych, akwarystów są piaski kwarcowe. Jest to rodzaj drobnego podłoża o jasnej barwie. Jedną z jego największych zalet jest uniwersalność, która sprawia, że można zastosować go niemal w każdym zbiorniku – a zwłaszcza w tych, które są domem dla roślin i ryb wrażliwych na inne rodzaje podłoża. Piasek kwarcowy jest stosunkowo delikatny – ma płynnie zakończone krawędzie, a dzięki temu nie rani ryb. Co więcej, doskonale nadaje się do tworzenia kryjówek. Rybki go uwielbiają!

Dużym plusem piasku kwarcowego jest atrakcyjny, estetyczny wygląd. Piasek stanowi doskonałą bazę do stworzenia ciekawego wystroju w akwarium. Znakomicie kontrastuje z zielonymi roślinami i innymi akwariowymi elementami dekoracyjnymi. Dzięki swojej jasnej barwie może optycznie powiększyć zbiornik. 

Piasek kwarcowy jest całkowicie bezpieczny, naturalny i łatwy w utrzymaniu. Jest dobrym rozwiązaniem szczególnie dla tych hodowców, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w profesjonalnej akwarystyce.

Gdzie kupić piasek kwarcowy do akwarium?

Podłoże ma ogromny wpływ na warunki panujące w akwarium. Dlatego warto wybierać wyłącznie te produkty, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Dobra marka jest gwarancją znakomitej jakości podłoża.

Sprawdzony piasek kwarcowy do akwarium znajdziesz w sklepie akwarystycznym AQUAEL. Propozycją jest produkt o doskonałej jakości, pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń. Piasek jest całkowicie bezpieczny dla ryb i roślin akwariowych – nie zmienia parametrów wody w zbiorniku. Piasek kwarcowy dostępny w sklepie aquael.pl wyróżnia się wysoką estetyką i długo zachowuje swój pierwotny wygląd.

Na stronie dostępne są również inne rodzaje podłoża do akwarium – w tym dolomitowe, bazaltowe czy kwarcowe w wersji wielobarwnej. Z pewnością znajdziesz w asortymencie coś odpowiedniego dla hodowanych ryb i roślin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here