Tęcza Grimms – co trzeba wiedzieć o tej zabawce?

0
270

Tęcza Grimms to jedna z ulubionych zabawek wielu dzieci. Ta wykonana z drewna zabawka to idealnej pomysł choćby na prezent urodzinowy. Największą zabawą tej zabawki jest to, że edukuje poprzez zabawę. Co więcej, jest ona doskonale dopasowana do dzieci w różnym wieku. Nie może zatem dziwić, że maluchy tak lubią się nią bawić, a rodzice z chęcią tę zabawkę kupują. Co jeszcze warto wiedzieć o tęczy Grimms?

Czym jest tęcza Grimms?

Jak wspomniano, jest to zabawka wykonana z drewna. Znakomicie rozwija wyobraźnię i koordynację ruchową dziecka. Trzeba jednak wiedzieć, że na początku swojej przygody z tą zabawką dziecko może potrzebować pomocy rodziców. Potem jednak jest duże prawdopodobieństwo, że stanie się ona ulubioną zabawką dziecka. Dużą zaletą tęczy Grimms jest również to, że jest to zabawka uniwersalna. Bawić się nią mogą już zacząć kilkumiesięczne dzieci, a wraz z wiekiem będzie się stawała ona dla nich coraz atrakcyjniejsza.

Dlaczego warto podarować dziecku tęczę Grimms?

Tęcza Grimms w związku z tym, że jest wykonana z drewna, jest zabawką bardzo solidną. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wykonana jest ona z drewna lipowego. Dzięki temu zabawka jest dość lekka. Istotny jest również sposób jej malowania poprzez zanurzanie w farbie. To sprawia, że nie jest ona śliska podczas użytkowania. Dziecko nie ma zatem żadnego problemu w tym, aby się nią bawić.

Jak się bawić tęczą Grimms?

Tęcza Grimms to zabawka edukacyjna. Dzięki temu ma wiele różnych zastosowań. To nie tylko układanie wieży z klocków. W początkowej fazie zabawy klocki tęczy wykorzystać można do nauki kolorów. Dzieci mogą je szeregować i dopasowywać do siebie. Oczywiście z elementów tęczy Grimms budować można naprawdę kreatywne konstrukcje. Wszystko to sprawia, że zabawka szybko się nie znudzi. Wręcz przeciwnie, dziecko może się nią z powodzeniem bawić przez długie lata.

Dla dziecka w jakim wieku tęcza Grimms?

Zabawka przeznaczona jest tak naprawdę dla dzieci w każdym wieku. Do 3 – 4 roku życia można ją wykorzystać do prostych zabaw. Może służyć do budowana nieskomplikowanych konstrukcji, zarówno płaskich, jak i przestrzennych. W późniejszym etapie zabawka wykorzystana może być do zabaw narracyjnych. Innymi słowy, tęcza uzupełniona będzie innymi zabawkami i stanie się jednym z wielu elementów zabawy. Najważniejsze jest jednak tak, że niezależnie od wieku tęcza Grimms pozytywnie wpływa na kreatywność, zmysł przestrzennych i rozwój motoryki. Warto zatem taką zabawkę sprezentować swojemu dziecku. Można być pewnym, że taki zakup będzie strzałem w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here