Wraz z pojawieniem się nowego członka w rodzinie, rodzice i najbliższa rodzina przeżywa niezwykłe szczęście oraz wspaniałe chwile związane z pojawieniem się nowego członka w rodzinie.

Żywienie – ile zjada noworodek w pierwszych dniach swojego życia.
W pierwszych dniach, tygodniach i miesiącach swojego życia każdy noworodek potrzebuje bliskości swojej mamy. Rodzicielka, gdy dziecko jest pierwszym zastanawia się ile zjada noworodek, albo ile powinien zjeść w danym momencie. Mleko matki jest podstawowym źródłem pokarmu. Karmią piersią trudno ocenić ile wypiło dziecko i czy to jest wystarczające dla niego. Wraz z rozwojem dziecka wzrasta zapotrzebowanie na pokarm.

Ile zjada noworodek – fakty i mity

Wiele matek zdaje sobie sprawę, że karmienie piersią nie zawsze jest możliwe, albo dziecko ma trudności z ssaniem i połykaniem pokarmy. Wykorzystując laktatory mogą bardziej dokładnie monitorować ilość pokarmu spożywanego przez dziecko. Rodzice szukają wskazówek czytając fachowe poradniki, czasopisma, szukając informacji o tym ile zjada noworodek w początkowej fazie swojego życia. Niestety informacje o tym ile zjada noworodek bywają sprzeczne w zależności od źródła.

Ile zjada noworodek

Co więcej, sami rodzice udzielający się na różnych forach internetowych np. mama.pl, dziecko.pl udzielają bardzo różnych wskazówek, mówią, że dziecko powinno jeść tyle i tyle. Dlatego sprzeczne informacje o tym ile zjada noworodek mogą być przyczyną frustracji, zmęczenia i zniechęcenia ze strony rodziców. Rodzice czytając takie opinie wiele razy przeżywają obawy, a nawet pewną dozę strachu i rozpaczy czy aby na pewno odpowiednie dbają o swoje dziecię i czy zjada ono tyle ile powinno. Mając obawy idą do pediatry pytając się faktycznie o to ile zjada noworodek.

Dzięki temu uspokajają się nieco wiedząc, że każdy noworodek jest inny. Niektóre dzieci mają bardzo szybką przemianę materii, dzięki czemu jedzą więcej, aniżeli inne dzieci, którym wystarczy bliskość mamy i „wiszenie na cycku”. Po prostu dziecko je tyle ile potrzebuje, a przy okazji ma poczucie bliskości swojej mamy, którą miał do dyspozycji przez 9 miesięcy swojego rozwoju w życiu płodowym.

Mleko modyfikowane jako uzupełnienie diety nowo narodzonego dziecka

Większość rodziców przykłada wagę do tego, aby ich dzieciątko odżywiało się pokarmem mamy. Mama stosuje stosowną dietę, aby nie zaszkodzić dziecku, a tym bardziej nie narazić dziecka na negatywne czynniki jak alkohol, pikantne przyprawy, które potęgują nie tylko problemy w rozwoju psycho-ruchowym dziecka, ale także dolegliwości układu odpornościowego czy pokarmowego. O tym jak wielki wpływ na samopoczucie dziecka ma dieta matki wiedzą rodzice, którzy przekonali się o tym sami. Uzmysłowili sobie, że nie tylko ważne jest ile zjada noworodek, ale także jakie składniki zawiera pokarm mamy karmiącej.

dziecko i rodzice

Niestety są sytuacje, gdy mama nie ma własnego pokarmu, bądź ma go w niewystarczającej ilości. Dlatego z wielką pomocą przychodzą tutaj pokarmy dedykowane specjalnie na takie sytuacje jak mleko modyfikowane. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów w postaci mleka modyfikowane, a rodzice mogą sami dopasować różne rodzaje mleka do organizmu swojego dziecka. Są mleka oparte na naturalnych składnikach, jak również mleka specjalnie dostosowane do potrzeb indywidualnych dziecka – szczególnie cierpiących na różne alergie, czy brak tolerancji ze strony układu pokarmowego. Jest to bardzo istotne, gdyż użycie źle dobranego mleka może naradzić dziecko na utratę zdrowia i życia.

Dlatego na opakowaniach wszystkich produktów dostępnych na rynku są informacje, dla kogo jest przygotowane dane mleko, na jakim etapie rozwoju dziecka z informacjami ile zjada noworodek w danym okresie swojego życia i jak często powinien spożywać posiłki. I dawki mleka powinny być dopasowywane do tego ile zjada noworodek w różnych odstępach czasu, bo wielokrotnie występują sytuacje, że dziecko nie zje pełnej dawki. Dlatego rodzice bardzo często dokarmiają dziecko dodatkową ilością mleka, aby rozwój ich dziecka przebiegał właściwie i harmonijnie. W zdecydowanej większości przypadków takie postępowanie jest właściwe, czego dowodem są prawidłowe dane dotyczące wagi i wzrostu noworodka uzyskane u lekarza pediatry w cyklicznych badaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here