Na rynku dostępne są dwa typy śpiworków niemowlęcych. Te tradycyjne przypominające kształtem kamizelkę zszytą na dole i zapinaną na suwak oraz te stylizowane na śpiwory dla dorosłych. Pierwsze ubiera się jak część garderoby, drugie bardziej przypominają kołderkę połączoną z prześcieradłem. W praktyce oba typy śpiworków niemowlęcych różnią się od siebie zastosowaniem, dlatego przed wyborem śpiworka warto wiedzieć, kiedy może on zastąpić kołderkę dla niemowlaka, a kiedy powinien się znaleźć w foteliku samochodowym lub wózku.

Śpiworek niemowlęcy do fotelika samochodowego 

Wybierając śpiworek do fotelika samochodowego i wózka powinniśmy sięgnąć po rozwiązanie umożliwiające bezpieczne zapięcie pasów. Dedykowane w tym celu śpiworki posiadają specjalne otwory, przez które przeciąga się pasy bez szkody termicznej dla malucha. Są to najczęściej wyroby tekstylne szyte z tkanin charakteryzujących się odpornością na opady atmosferyczne i uciążliwe zabrudzenia. 

Ze względu na aspekt higieniczny śpiworek, z którego w ciągu dnia korzystaliśmy na zewnątrz, nie powinien być alternatywą dla czystej pościeli dziecka. Dodatkowo, wyroby tego typu są na tyle grube, iż śpiące w nich dziecko w temperaturze pokojowej zwyczajnie się poci. Dlatego tego typu śpiworki najczęściej służą jako forma okrycia poza domem i podczas podróży, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym i na przedwiośniu. Zupełnie inaczej użytkujemy tradycyjne śpiworki w postaci kamizelek. To te produkty oferowane w wariancie letnim i zimowym mogą z powodzeniem zastąpić kołderkę dla niemowlaka. Kiedy warto po nie sięgać?

Śpiworek

Śpiworek zamiast kołderki

W sklepie JUKKI oferujemy szeroki wybór akcesoriów dla niemowląt. Znajdziecie tu Państwo zarówno rożki niemowlęce, jak i kocyki. Ważne miejsce w naszym sklepie zajmują śpiworki niemowlęce. Śpiworki niemowlęce oferujemy w dwóch wariantach rozmiarowych, dzięki czemu mogą towarzyszyć maluchowi znacznie dłużej, zapewniając poczucie bezpieczeństwa i komfort snu. 

Kiedy śpiworek może zastąpić kołderkę?

Noworodki najbezpieczniej czują się w rożku lub otulaczu. Ograniczona przestrzeń przypominająca warunki panujące w brzuszku u mamy, zapewnia im poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu szybciej się uspokajają i łatwiej zasypiają. Z czasem dzieci wyrastają z rożków i przychodzi czas na pierwszą kołderkę. Nie każde dziecko dobrze toleruje tę zmianę. Masz wątpliwość co do zamiany rożka na kołderkę? Śpiworek niemowlęcy będzie najlepszą alternatywą. To doskonałe wprowadzenie do spania pod kołderką w przyszłości, a zarazem bardzo bezpieczny sposób okrycia malucha czy to w nocy, czy to podczas popołudniowej drzemki. 

Dobre jakościowo śpiworki są projektowane i wykonywane w taki sposób, aby nie krępować ruchów dziecka, a zarazem nie dopuszczać do tego, żeby maluch spał bez okrycia. Mimo że śpiworek nie krępuje ruchów, przestrzeń dziecka jest w pewnym sensie ograniczona, co działa na malucha uspokajająco. Jednocześnie sposób nakładania śpiworka daje pewność, że nawet najbardziej rozbrykany maluch nie będzie spał bez okrycia, co mogłoby doprowadzić do przeziębienia. 

Dodatkowym atutem śpiworków jest ich dostępność w wariantach zimowym i letnim. Dzięki temu mamy pewność, że grubość okrycia jest adekwatna do warunków panujących w pomieszczeniu, a dziecko nie przegrzewa się, ani nie wychładza. Śpiworki doskonale sprawdzają się również podczas wyjazdów. Zapewniają dziecku poczucie bezpieczeństwa i pomagają zasnąć w nowym miejscu. 

Jak długo możemy korzystać ze śpiworka zamiast kołdry?

Rodzice korzystający ze śpiworków niemowlęcych często zastanawiają się, na jakim etapie rozwoju dziecka zrezygnować ze śpiworka i zamienić go na kołderkę. Praktyka pokazuje, że na to pytanie najlepiej odpowie nam samo dziecko. Niektóre maluchy tak dobrze czują się w śpiworku, iż najchętniej w ogóle by się z nim nie rozstawały – wówczas zamiast wdrożenia kołderki warto rozważyć zakup większego śpiworka – podczas gdy inne zaczynają się irytować ograniczoną przestrzenią i coraz częściej manifestują swoje niezadowolenie. A kiedy już przyjdzie pora na pierwszą kołderkę, sklep JUKKI zaprasza na zakupy. Oferujemy szeroki wybór kołderek, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagającego malucha. 

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/akademiamalucha.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here