Dzieci uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu. Kiedy w pobliżu znajduje się plac zabaw są zachwycone różnorodnymi zabawkami, na których można bawić się do woli. Niezwykle ważne jest, aby były to place zabaw z atestem, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort korzystania. Jak powinny wyglądać takie place zabaw? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Bezpieczeństwo i komfort korzystania

Place zabaw z atestem to idealne miejsca dla dziecięcych zabaw – są odpowiednio zabezpieczone i stworzone tak, aby zmniejszać ryzyko groźnych urazów i kontuzji. Tego typu konstrukcje powinny być wykonane zgodnie z przepisami, gwarantując bezpieczeństwo. Co istotne, to nie tylko bezpieczne zabawki ale również nawierzchnia. Wszystkie urządzenia na placu zabaw muszą być opatrzone certyfikatami, które informują o spełnianiu norm jakościowych. Brak takich zaświadczeń sprawia, że nie powinny one się tam znaleźć i być użytkowane przez dzieci. Przede wszystkim muszą być one stabilne, wytrzymałe, a także bezpieczne. Nie może być mowy o zakleszczeniu głowy czy skaleczeniu się przez dziecko o wystający ostry element czy krawędź. Dodatkowo wokół urządzeń na placu zabawa powinna być wytyczona strefa bezpieczeństwa. Oczywiście wszystkie zabawki powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które będą wytrzymałe i odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nawierzchnia i regulamin

Plac zabaw z atestem to nie tylko zabawki, ale również nawierzchnia i wiele innych formalnych elementów. To regulamin korzystania z placu zabaw, który powinien zawierać także informację o numerach alarmowych i do zarządcy placu zabaw. Pamiętajmy, że plac zabaw z atestem to miejsce, w którym nawierzchnia jest stworzona w taki sposób, aby gwarantować bezpieczeństwo dla dzieci w sytuacji upadku. Przepisy jasno wskazują, że nawierzchnia miękka musi znaleźć się również pod urządzeniami wysokimi, gdyż upadek z takiej zabawki mógłby wiązać się z urazami i kontuzjami. Odpowiednia nawierzchnia gwarantuje bezpieczeństwo i komfort dla dzieci. Place zabaw z atestem znajdziemy w ofercie Buglo.pl. To place zabaw bezpieczne i przyciągające wzrok dzieci, które są w pełni dopasowane do potrzeb dzieci i obowiązujących przepisów, dlatego mogą znaleźć się w wielu miejscach, dając radość najmłodszym z ich wykorzystywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here