Ciało kobiety przechodzi niezwykłą metamorfozę podczas ciąży. Sylwetka kobiety zmienia się, na jej skórze pojawiają się rozstępy i wydaje się, że już nigdy nie wróci do stanu sprzed ciąży. Wiele kobiet boryka się z różnymi problemami, lecz wtedy z pomocą przychodzą im pasy poporodowe. Czym dokładnie jest to akcesorium, jak działa poporodowy pas brzuszny i jak prawidłowo go nosić, aby spełniał swoją funkcję?

Poporodowy pas brzuszny- co to?

Poporodowy pas brzuszny to produkt, który ma pomóc młodym mamom w szybszym powrocie do sylwetki sprzed ciąży. Pas wykonany z elastycznego materiału (naturalnego lub syntetycznego) wygląda jak specjalnie wyprofilowany gorset. Pas poporodowy bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu brzucha, lekko go opina i koryguje wady sylwetki młodych mam. Na polskim rynku możemy nabyć dwie wersje gorsetu- zapinaną na rzepy lub wciąganą.

Jaki działanie ma pas poporodowy?

Działanie pasu poporodowego przede wszystkim polega na zabezpieczaniu mięśni brzucha i kręgosłupa oraz wzmacnianiu powłok brzusznych. Zawsze są one niezmiernie rozciągnięte po ciąży, dlatego noszenie pasa pomoże im wrócić do dawnego stanu. Młodym mamom często towarzyszą bóle w lędźwiach i brzuchu. Pas poporodowy zniweluje te przykre dolegliwości i pozwoli cieszyć się macierzyństwem.

Kiedy można nosić pas poporodowy?

Zaleca się, aby po porodzie naturalnym pas zakładać po upływie dwóch tygodni. W przypadku cesarskiego cięcia lepiej zasięgnąć konsultacji lekarskiej, gdyż rana musi się dobrze zagoić i nie można dopuścić do żadnych komplikacji. Mogą wtedy powstać zaburzenia krążenia i zakłócenia w procesie obkurczania się macicy. W celu uniknięcia tych przykrych konsekwencji lepiej zapytać lekarza niż podejmować decyzję samodzielnie.

Ile godzin dziennie można nosić pas poporodowy?

Kilka godzin dziennie jest odpowiednim czasem, jaki można poświęcić na noszenie pasa porodowego. Należy mieć na uwadze, że nie można mieć go założonego przez cały dzień, gdyż może to osłabić mięśnie brzucha.

Ile kosztuje pas poporodowy?

Cena pasa poporodowego waha się pomiędzy 20 a 200 zł. Wszystko zależy od materiału oraz kunsztu wykonania.

Akcesorium, jakim jest poporodowy pas brzuszny, jest niezwykle użyteczny. To szansa dla młodych mam na odzyskanie sylwetki sprzed ciąży. Najlepiej jest zapytać lekarza, kiedy jest odpowiedni termin na założenie gorsetu poporodowego. Ciało każdej kobiety jest inne i każde goi się w innym tempie, dlatego samodzielne podejmowanie decyzji odnośnie do tego elementu lepiej zostawić specjaliście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here