Często spędzamy razem czas i sądzimy, że dobrze znamy drugą osobę, partnera, przyjaciela, członka rodziny, a może grupę przyjaciół. Tymczasem rzeczywistość niejednokrotnie weryfikuje nasze przekonana. Czy na pewno znasz osoby, z którymi przebywasz na co dzień? Czy na pewno dobrze znasz samego siebie? Gra ego to doskonała okazja, by się lepiej poznać.

  1. Gra ego: na czym to polega?
  2. Gra ego – dla kogo?
  3. Zalety gier towarzyskich

Któż z nas, będąc dzieckiem, nie chciał poznać smaku zwycięstwa podczas grania w rozmaite gry. Planszówki, karty, bierki… gdy nie było komputerów i smartfonów, wolny czas zapełniało się w kreatywny, pouczający sposób. Przy okazji można było spędzić więcej czasu z bliskimi lub ze znajomymi, lepiej się poznać. Jeśli choć trochę za tym tęsknisz, nic straconego. Poznaj zalety gry Ego.

1. Gra ego: na czym to polega?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym dokładnie polega gra Ego. Otóż jest to gra towarzyska, która stała się już kultowa i z pewnością stanie się atrakcją niejednej imprezy. Zasady są proste. Chodzi o to, żeby udzielić trafnej odpowiedzi na niebanalne pytania. Dotyczą one naszych znajomych, rodziny, przyjaciół. Znasz odpowiedź? Świetnie, a zatem otrzymujesz punkty. Osoba, która na koniec gry zbierze ich najwięcej, zostaje zwycięzcą.

Ale tak naprawdę Trefl gra towarzyska pozwala się przekonać, na ile dobrze znają cię osoby, z którymi spędzasz czas. Kto zna cię najlepiej, a kto wie o tobie zdecydowanie najmniej? Ta gra towarzyska pomoże ci znaleźć odpowiedź na te pytania.

By rozpocząć grę, zawodnik losuje pytanie z puli. Jest ich aż 400, co minimalizuje ryzyko powtórzenia pytania i sprawia, że gra staje się jeszcze ciekawsza. Tu nie ma mowy o nudzie!

Po wylosowaniu pytania gracz czyta je na głos. Niektóre pytania mogą wprawić w zakłopotanie. Poruszane są naprawdę różnorodne, a przede wszystkim – bardzo interesujące tematy. Tabu? W tej grze nie istnieje takie słowo!

Po odczytaniu pytania, narrator odkłada żeton ze swoją odpowiedzą. Następnie pozostali uczestnicy próbują odgadnąć, na jaką odpowiedź się zdecydował. Mogą przy tym postawić 1 lub 2 żetony. Jeśli odpowiedź będzie prawidłowa, podwoją je. Jeśli błędna – stracą.

2. Gra ego – dla kogo?

Trefl gra Ego w klasycznym wydaniu to popularna gra towarzyska, stworzona dla nastolatków i dorosłych osób. Sprawdzi się podczas imprezy, w czasie wieczoru, spędzanego w gronie znajomych, w podróży i w wielu innych sytuacjach. Ego to świetna zabawa, która dostarcza emocji i wszystkich wprawia w dobry nastrój. Ale może również natchnąć do refleksji nad więziami, które łączą nas z bliskimi osobami.

3. Zalety gier towarzyskich

Gra Ego to wspaniała gra towarzyska, która stanowi też spore wyzwanie. Osoby, które sądzą, że gry towarzyskie nadają się jedynie dla dzieci, są w błędzie.

Gry towarzyskie uczą komunikacji, zmuszają nas do logicznego myślenia i kreatywności. Dodatkowo pomagają nam ćwiczyć cierpliwość, poprawić refleks. Dzięki grom towarzyskim, każdej imprezie towarzyszy mnóstwo śmiechu. Chcesz rozładować napięcie, zająć myśli, sprawić, wprawić kompanów w dobry nastrój? A zatem z pewnością nie pożałujesz udziału w grze towarzyskiej.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że gry planszowe mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Ale pamiętajmy, że człowiek uczy się przecież przez całe życie. Również dorośli mogą się „uczyć” poprzez zabawę.

Gra Ego to doskonała zabawa, która przy okazji motywuje do tego, by choć przez chwilę zastanowić się nad jakością naszych relacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here