Zabawki do kąpieli – dlaczego warto i jakie wybrać?

0
711

Zabawki do kąpieli mogą okazać się bardzo przydatnymi akcesoriami w rodzinach z małymi dziećmi. Pociechy nie zawsze entuzjastyczne reagują na zbliżającą się porę kąpieli. Niektóre niemowlęta boją się zanurzenia w wodzie, a zabiegi pielęgnacyjne mogą odbierać jako nieprzyjemne. Wśród wielu ciekawych zabawek do wanny odnaleźć można przedmioty, które poprawią maluchom humor i sprawią, że kąpiel będzie źródłem radości. Co warto o nich wiedzieć?

Zalety akcesoriów kąpielowych

Odpowiednio dobrane zabawki do kąpieli sprawią, że mycie się będzie przez dziecko kojarzone z rozrywką. Przyjemny wieczorny rytuał pozwoli maluchowi wykorzystać resztki energii i wyciszyć się przed snem. Zainteresowanie pociechy zabawkami do wanny to również duży atut dla rodziców starszych dzieci. Maluchy, które potrafią już samodzielnie i stabilnie siedzieć, mogą same zająć się zabawą. Opiekunowie będą mieli wówczas możliwość zajęcia się innymi zadaniami, które nie wymagają wychodzenia z łazienki. U lękliwych pociech wykorzystanie zabawek do kąpieli ułatwi oswojenie się z wodą. Jak dobrać odpowiednie akcesoria dla dziecka?

Zabawki odpowiednie dla maluchów

Poszukując odpowiednich akcesoriów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby zapewniały dzieciom bezpieczeństwo. Ważne jest to, aby były dostosowane do wieku malucha. Producenci umieszczają na opakowaniach informacje dotyczące tego, jakim pociechom można zaproponować dane przedmioty. Zaleca się również upewnić, że wszystkie artykuły posiadają wymagane certyfikaty i są stworzone z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Warto wziąć pod uwagę również to, czy dane zabawki do kąpieli będą szybko wysychały. Tworzywa, z jakich je wykonano, powinny być odporne na szkodliwe działanie wilgoci. Nie mogą być również podatne na powstawanie pleśni. Wszystkie przedmioty wykorzystywane podczas kąpieli należy dokładnie czyścić i przechowywać w przewiewnym miejscu.

Co spodoba się dzieciom?

Wśród wielu zabawek do kąpieli odnaleźć można przedmioty pełniące różne funkcje. Wybór akcesoriów, które przypadną maluchowi do gustu może wydawać się trudnym zadaniem. Istnieją jednak pewne uniwersalne modele, które docenia większość dzieci. Zaliczają się do nich zestawy do wyławiania przedmiotów za pomocą sitek i przedmioty pływające lub unoszące się na wodzie. Do chętnie wybieranych należą również zabawki z przyssawkami, gadżety umożliwiające pryskanie wodą i akcesoria do przelewania. Przedmioty z ciekawymi wzorami, dopasowane do zainteresowań dziecka, z pewnością okażą się korzystnym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here