Na rynku otrzymać można wiele rodzai klocków. Jednak wszyscy rodzice chyba przyznają, że niekwestionowanym „królem” wśród wszystkich klocków są zestawy Lego. Pomimo tego, że ich cena jest bardzo zróżnicowana, opłaca się w nie zainwestować, bowiem zapewniają one dzieciom wspaniałą zabawę przez długi czas. Dlaczego warto jeszcze kupić te klocki?

Kreatywne podejście do budowania

Wszystkie zestawy Lego zawsze mają instrukcje, według której powstanie jakaś budowla, pojazd, czy też inna konstrukcja. Czy można z nich zbudować coś innego? Oczywiście, że można. Fakt, że dany zestaw ma szczegółową instrukcję nie oznacza, iż nie można z nich stworzyć czegoś innego. Rodzice mogą zachęcić dzieci do kreatywnego myślenia. Co można z nich stworzyć? Może dziecko będzie miało jeszcze lepszy pomysł na ich wykorzystanie? Warto to sprawdzić, bowiem przy tej okazji wspaniale rozwija się wyobraźnia naszych dzieci.

W tym celu świetnie będą spisywały się klocki Lego podstawowe, które sprzedawane są na ogół bez żadnych instrukcji. Dzięki temu dziecko będzie miało dodatkowe klocki, które będzie mogło swobodnie wykorzystać do tworzenia budowli ze swoich wyobraźni. Wyobraźnia pociech może zadziwić osoby dorosłe. Warto więc zachęcać dziecko do jej rozwijania.

Planowanie i postrzeganie świata

Zestawy Lego, takie jak https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Klocki-i-sortery_Lego-229.html  oferowane są dla dzieci w różnym wieku. Dla tych najmłodszych mamy Lego Duplo, które są bezpieczne w rączkach małych istot. Starsze pociechy mogą korzystać już z zestawów, gdzie zawarte są bardzo małe elementy. Zawsze należy sprawdzać wiek dziecka opisany na kartonach poszczególnych zestawów. Obserwując dziecko podczas zabawy takimi klockami na pewno zobaczymy jak zmienia się planowanie i postrzeganie świata naszych pociech. Na samym początku wszystko może być bardzo chaotyczne, niezbyt spójne. Z czasem jednak zauważymy, że nasze dziecko zaczyna tworzyć bardziej kreatywne i lepsze budowle z klocków Lego.

Zestawy Lego sprawiają, że z czasem u dzieci zmienia się postrzeganie świata. Maluchy z wiekiem zaczynają lepiej planować, dzięki czemu cała budowla trzyma się lepiej i zaczyna nabierać już jakichś kształtów. Wszystko przez to, że u dziecka zmienia się myślenie przestrzenne. Zabawa takimi popularnymi klockami jest czymś naprawdę fascynującym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here