Miasto to fascynujący organizm tętniący życiem na każdym kroku. Budowle, pojazdy, parki, ludzie – wszystko to można spotkać w zestawach klocków Lego City. Małe dzieci przeważnie żyją w świecie bajek, jednak już od szóstego roku życia coraz bardziej interesują się tym, co jest w ich bezpośrednim otoczeniu. To właśnie z myślą o nich powstała ta wyjątkowa seria.

Jak wybierać klocki dla dziecka?

Każdy, kto obdarowuje dziecko prezentem, chciałby, aby maluch był zadowolony z otrzymanego podarunku. Na rynku jest tak duża różnorodność propozycji, że ciężko się zdecydować na konkretną zabawkę. Trzymając się pewnych reguł, można zwiększyć prawdopodobieństwo tego, że prezent będzie udany. 

Wybierając zestaw klocków, warto zwrócić uwagę na:

  • wiek dziecka – każdy zestaw Lego jest dedykowany dzieciom w określonym przedziale wiekowym, 
  • zainteresowania – maluchy interesują się różnymi rzeczami, dla jednych fascynujący okaże się świat klocków Lego City, z kolei inne dzieci będą zachwycać się klockami z serii Minecraft czy Harry Potter,
  • poziom trudności – nawet w ramach jednej serii tematycznej klocków Lego, można spotkać zestawy o różnym poziomie skomplikowania.

Im dokładniej będzie przemyślany zakup, tym większa jest szansa na to, że w momencie gdy maluch rozpakuje prezent, to na jego twarzy pojawi się promienny uśmiech.

Klocki Lego City – miasto w pigułce

W każdej zabawce należy dostrzec jej walor edukacyjny. Kolorowe klocki nie tylko doskonale kształtują dziecięcą wyobraźnię czy stymulują rozwój kreatywności, lecz także mogą posłużyć jako pretekst do wytłumaczenia maluchowi zasad, na jakich opiera się funkcjonowanie miasta. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Dziecko skupione jest na zabawie, czyli na czynności, którą lubi najbardziej i wówczas doskonale chłonie wiedzę. Warto wykorzystać klocki Lego City do wpajania maluchowi zasad obowiązujących w miejskiej przestrzeni.

Klocki Lego City – dla małych i dużych

Często się zdarza, iż rodzice kupują dzieciom zabawki, do których sami w dzieciństwie nie mieli dostępu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobawić się wraz ze swoją pociechą! Samemu można puścić wodze wyobraźni, wznosząc kolejne budowle w miejskiej dżungli. Uśmiech na twarzy dziecka – gwarantowany. Wszak z nikim zabawa nie jest tak przyjemna i fascynująca jak z rodzicami, od których mały człowiek czerpie wiedzę o otaczającym go świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here