Rynek zabawek jest ogromny. Dzieci często zachęcają rodziców na kupno rzeczy, które zobaczą w reklamach telewizyjnych. Niekoniecznie wszystkie reklamowane zabawki będą adekwatne dla naszych pociech, gdyż poza aktualnymi trendami nie spełniają one żadnych dodatkowych funkcji.

Istotne jest, aby przyrząd służący do zabawy wywoływał u naszego dziecka radość, jednocześnie ucząc go czegoś lub rozwijając jego wyobraźnię. Fakt faktem, często presja jaką wywołuje na nas maluch, skłania nas do zakupu wskazanej przez niego rzeczy, jednak istnieją sposoby, które pozwolą przemówić mu do rozsądku.

Ważne, aby znaleźć alternatywę

Gdy nasz syn lub córka zobaczy popularną zabawkę u swojego rówieśnika, z pewnością będzie dążyć do jej posiadania. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że popularne zabawki reklamowane w telewizji nie wnoszą nic pożytecznego i szybko się nudzą, będąc zastępowanymi przez nowsze modele. Tak właśnie powinniśmy zacząć rozmowę z dzieckiem. Spytajmy je najpierw do czego mu to potrzebne i ile będzie się tym bawić. Oczywiście odpowiedzią, którą usłyszymy okaże się zapewnienie nas o bawieniu się tą zabawką przez długi czas, co nie jest prawdą. Wtedy powinniśmy się udać do sklepu z zabawkami, w którym spróbujemy znaleźć zamiennik i przekonać dziecko do zmiany decyzji. Pamiętajmy jednak, aby niczego nie kupować wbrew woli malucha.

Wybór odpowiedniej zabawki

Będąc w sklepie zabawkowym w celu znalezienia produktu odpowiedniego dla naszego dziecka, warto jest kierować się jego zainteresowaniami. Zabawki z serii dumel discovery charakteryzują się różnorodnością i funkcjonalnością, a co ważniejsze, są dla dzieci w różnym wieku. Jest to istotne, ponieważ zabawka dla noworodków nie będzie cieszyła na przykład pięciolatka. W tej ofercie znaleźć możemy od grających zawieszek nad łóżeczko, aż po figurki posiadające funkcje zabawy. Przykładem takich może być słonik pchacz, który po naciśnięciu odpowiednik przycisków gra, śpiewa i można do niego dopasowywać odpowiednie kształty.

zabawka

Dla nieco starszych dzieci, które zaczynają wykazywać co ich mniej więcej interesuje, można skusić się na samochodzik lub helikopter na ster, figurkę straży pożarnej czy zabawkowe tablety.

Mniej typowe zabawki, które uczą

Kiedy nasz maluch jest znudzony wszystkimi rzeczami, które posiada w swoim pokoju, zawsze możemy skorzystać z klasycznych, lecz coraz mniej popularnych metod. Przykładowo gra w szachy lub warcaby. Posiadając odrobinę czasu warto jest usiąść z synem lub córką i wytłumaczyć im zasady tych powszechnych gier. Kto wie, może je polubią i będą w przyszłości występować w turniejach.

Rzeczą będącą podstawowym wyposażeniem każdego chłopca jest piłka. Nawet tak prosty przyrząd może w przyszłości stać się ulubioną zabawką naszej pociechy, z którą nie będzie chciał się rozłączać. Poza tym, wzięcie dziecka na stadion w celu uprawiania sportu jest korzystne zarówno dla niego, jak i rodzica.

Dla dziewczynek przydatne jest posiadanie lalki. Dzięki niej dziecko może nabrać pewnych nawyków, które będą mogły jej pomóc, gdy ona sama zostanie mamą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here